Beyaz Show bitiyor mu? Kanal yönetimi son noktayı koydu

​Beyaz Show bitiyor mu? Kanal yönetimi son noktayı koydu
​Beyaz Show bitiyor mu? Kanal yönetimi son noktayı koydu

Geçtiğimiz günlerde, 22 yıldır devam eden Beyaz Show'un, Kanal D yönetimi tarafından yayın hayatına son verildiği iddia edilmişti.

Geçtiğimiz günlerde, 22 yıldır devam eden Beyaz Show'un, Kanal D yönetimi tarafından yayın hayatına son verildiği iddia edilmişti. İddiayı ortaya atan ise HT Magazin yazarı Mustafa Doğan'dı. O konuya, Kanal D yönetimi tarafından açıklama getirildi.

Uçankuş'a konuşan yönetimin açıklaması tam olarak şöyle: Son günlerde Beyazıt Öztürk'ün Kanal D den ayrıldığına dair çıkan haberler asılsızdır. 22 yıldır ekran yüzümüz olan Beyazıt Öztürk ile bundan sonrası için de görüşmelerimiz devam etmektedir.

Beyazıt Öztürk
Beyazıt Öztürk

Beyazıt Öztürk hakkında
12 Mart 1969’da Bolu’da dünyaya geldi. Babasının polis olması nedeniyle, ilk ve orta öğrenimini Anadolu'nun farklı illerinde tamamladı. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nin Seramik-Heykel Bölümü'nü kazandı. Aynı zamanda lisanslı basketbolcu olan Öztürk, üniversite eğitimini sürdürürken bir yandan da radyo programcılığıyla ilgilenmeye başladı. Ev arkadaşıyla birlikte Eskişehir radyolarında çalışmaya başladı. Sonrasında, ev arkadaşının kurduğu "Genç Radyo"da program sunmaya devam etti ve arkadaşlarıyla birlikte, siyasi içerikli bir mizah dergisi olan "Gına"yı çıkarmaya başladı. "Beyaz" takma adını ilk defa bu dergi için çizdiği karikatürlerin altında kullandı. Ömer Karacan'ın kurduğu Radyo Klas'tan gelen teklif üzerine, İstanbul’a gitti. Burada, "Gece Tavuğu" adlı programla profesyonel yayıncılığa başladı. Yine Karacan tarafından, 1995'te kurulan Number One TV'ye geçen Öztürk'ün yıldızı burada parladı. Webcam aracılığıyla stüdyodan, "Beyaz" adıyla canlı yayın yapmaya başladı. 90'lı yılların ortalarında, kariyerinde radyoculukla başlayan bu süreç, televizyon programları ve stand-up gösterileriyle devam etti.Number One TV'de geçirdiği uzunca bir zamandan sonra, başka bir televizyon programı için Kanal 6'ya geçti. Öztürk adını tüm ülkeye, "Beyaz Show"da duyurdu. Beyaz Show, komedi ve eğlence unsurlarını da içermesiyle Türk halkı tarafından büyük beğeniyle karşılandı.  Radyoculuktan vazgeçmeyerek, Best FM ve Radyo D'de çeşitli programlar yapmaya devam etti. 1997 yılında "Nihavend Mucize",  2005 yılında, "O Şimdi Mahkum" ve yine aynı yıl,  “Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü?” filmlerinde rol aldı. Bu filmdeki performansıyla, Sadri Alışık adına düzenlenen sinema ödüllerinde, "En İyi Erkek Oyuncu" dalında ödüle layık görüldü.
Beyazıt Öztürk hakkında 12 Mart 1969’da Bolu’da dünyaya geldi. Babasının polis olması nedeniyle, ilk ve orta öğrenimini Anadolu'nun farklı illerinde tamamladı. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nin Seramik-Heykel Bölümü'nü kazandı. Aynı zamanda lisanslı basketbolcu olan Öztürk, üniversite eğitimini sürdürürken bir yandan da radyo programcılığıyla ilgilenmeye başladı. Ev arkadaşıyla birlikte Eskişehir radyolarında çalışmaya başladı. Sonrasında, ev arkadaşının kurduğu "Genç Radyo"da program sunmaya devam etti ve arkadaşlarıyla birlikte, siyasi içerikli bir mizah dergisi olan "Gına"yı çıkarmaya başladı. "Beyaz" takma adını ilk defa bu dergi için çizdiği karikatürlerin altında kullandı. Ömer Karacan'ın kurduğu Radyo Klas'tan gelen teklif üzerine, İstanbul’a gitti. Burada, "Gece Tavuğu" adlı programla profesyonel yayıncılığa başladı. Yine Karacan tarafından, 1995'te kurulan Number One TV'ye geçen Öztürk'ün yıldızı burada parladı. Webcam aracılığıyla stüdyodan, "Beyaz" adıyla canlı yayın yapmaya başladı. 90'lı yılların ortalarında, kariyerinde radyoculukla başlayan bu süreç, televizyon programları ve stand-up gösterileriyle devam etti.Number One TV'de geçirdiği uzunca bir zamandan sonra, başka bir televizyon programı için Kanal 6'ya geçti. Öztürk adını tüm ülkeye, "Beyaz Show"da duyurdu. Beyaz Show, komedi ve eğlence unsurlarını da içermesiyle Türk halkı tarafından büyük beğeniyle karşılandı. Radyoculuktan vazgeçmeyerek, Best FM ve Radyo D'de çeşitli programlar yapmaya devam etti. 1997 yılında "Nihavend Mucize", 2005 yılında, "O Şimdi Mahkum" ve yine aynı yıl, “Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü?” filmlerinde rol aldı. Bu filmdeki performansıyla, Sadri Alışık adına düzenlenen sinema ödüllerinde, "En İyi Erkek Oyuncu" dalında ödüle layık görüldü.
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >