Bıçakladığı kişiye suni teneffüs yaptı

Mehmet S. , bıçakla Yusuf Koçaker’i , kolundan ve göğsünden bıçakladı.
Mehmet S. , bıçakla Yusuf Koçaker’i , kolundan ve göğsünden bıçakladı.

Karaman'da seyir halindeki iki araç arasında henüz bilinmeyen bir nedenle başlayan kovalamaca cinayetle bitti. Hastanede memur olarak görev yaptığı öğrenilen katil zanlısı bıçakladığı kişi ölmesin diye suni teneffüs yaptı.

Kan donduran cinayet , gece saat 23.30 sıralarında Karaman-Ereğli Karayolunun 20. kilometresinde meydana geldi.

Edinilen bilgiye göre, merkeze bağlı Yeşildere köy yolunda karşılaşan araçlar, seyir halindeyken henüz bilinmeyen bir nedenle aralarında kovalamaca başladı. İki araç Organize Sanayi Bölgesi yakınlarında bulunan jandarma uygulama noktasına 500 metre kala ana yol üzerinde biri diğerinin önünü kesti.

Bıçakla birbirlerine saldırdılar

Araçlardan inen Mehmet S. ile Yusuf Koçaker, arkadaşlarının gözü önünde bıçakla birbirlerine saldırdı. Mehmet S. (23), bıçakla Yusuf Koçaker’i (30), kolundan ve göğsünden bıçakladı.

Ağır yaralanan Koçaker, kanlar içinde yere yığıldı. Yoldan geçmekte olan vatandaşların kaza var ihbarı üzerine olay yerine gelen uygulama noktasındaki jandarma ekibi, bir kişinin kanlar içinde yerde yattığını görerek sağlık ekibi istedi.

Kalbi duran Koçaker’e uygulama noktasında görevli bir Astsubay Başçavuş kalp masajı yaparken, Koçaker’i bıçaklayan katil zanlısı Mehmet S’de, şahsın ölmemesi için suni teneffüs yaptı. Katil zanlısı Mehmet S., gelen ambulansla da bıçakladığı Koçaker’in başında hastaneye kadar gitti. Karaman Devlet Hastanesine kaldırılan Yusuf Koçaker, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Jandarma katil zanlısı şahısla birlikte her iki araçta bulunan 1’i kadın 6 kişiyi gözaltına aldı.

Öte yandan Mehmet S’nin Karaman Devlet Hastanesi’nde memur olarak çalıştığı öğrenildi.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >