Bileğini burkan Joe Biden'a, Başkan Trump'tan 'geçmiş olsun' mesajı

Seçilmiş Başkan Joe Biden - Arşiv
Seçilmiş Başkan Joe Biden - Arşiv

ABD'nin Seçilmiş Başkanı Joe Biden'ın köpeği ile oynarken ayak bileğini burktuğu bildirildi. Başkan Trump'ın Biden'a "Geçmiş olsun" mesajı göndermesi ise dikkati çekti çünkü Trump, "Seçimi ben kazandım" açıklamalarına hala devam ediyor.

ABD seçimlerinin galibi Joe Biden, Şükran Günü tatilinde küçük bir kaza geçirerek ayak bileğini burktu.

AP’nin haberine göre, 78 yaşındaki seçilmiş başkan, eşi Jill Biden ile 2018 yılında sahiplendikleri Major adlı köpeğiyle oyun oynarken yaşadığı talihsizlik sonrası Newark şehrinde bir ortopedi kliğiniğine giderek tedavi oldu.

"Belirgin bir kırık yok"

Doktorunun yaptığı açıklamaya göre bulgular belirgin bir kırık olmadığını ancak küçük kırıkların görüldüğünü ortaya koyarken, bu nedenle Biden’ın bir süre ortopedik yürüyüş botu giyeceği bildirildi.

Trump'tan 'geçmiş olsun' mesajı

Biden’ın ortopedi kliniğinden çıkarken görüldüğü görüntüleri Twitter hesabından paylaşan Donald Trump’ın "Geçmiş olsun" diyerek rakibine zeytin dalı uzatması dikkat çekti. Zira Trump, seçimlerin yapıldığı 3 Kasım’dan bu yana seçim sonuçlarını kabul etmediğini açıklıyor.

Trump "Seçimi ben kazandım" açıklamalarına devam ediyor

Trump, son olarak geçtiğimiz günlerde Seçiciler Kurulu'nun Joe Biden'ın başkanlığını kesinleştirmesi durumunda bunun yanlış bir adım olacağını ancak yine de Beyaz Saray'ı bırakacağını söylemişti.

Trump, dün yaptığı açıklamada da "Joe Biden 80 milyon oy almadı, buna inanmıyorum. Bu konudaki fikrimi değiştiremezsiniz, 6 ay da geçse görüşüm değişmeyecek, seçimlerde ciddi oranda hile yapıldı" görüşünü dile getirdi.

  • Biden çiftinin Major adlı köpeklerinin yanı sıra Champ adında bir köpeği daha bulunuyor. Çift, Beyaz Saray’a taşınırken köpeklerinin yanı sıra bir de kedi almayı planlıyor.
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >