Bilgisayar, tablet ve cep telefonu alımlarında kredi vadesi düşüyor

Teknoloji aletlerinde tüketici kredisi vadeleri düşürüldü
Teknoloji aletlerinde tüketici kredisi vadeleri düşürüldü

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) bilgisayar, tablet ve cep telefonu alımlarında tüketici kredilerinde vade sınırlamasına gidiyor. Düzenlemeye göre, fiyatı 3 bin 500 liranın üzerindeki telefonlar için kullanılan kredilerin taksit sayıları 6 aydan 3 aya indirildi.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) cep telefonu ve tablet alımı kredilerinde vadenin altıdan üç aya indirilmesini öngören yönetmelik taslağı yayımladı. Kurum, bankaların Kredi İşlemlerine İlişkin Yönetmelik ve Finansal Kiralama, Faktoring ve Finansman Şirketlerinin Kuruluş ve Faaliyet Esasları Hakkında Yönetmelik'te değişiklik yapılmasına yönelik iki taslak yönetmelik yayınladı.

Bilgisayar, tablet ve cep telefonu alımlarında kredi vadesi düşürüldü

  • Buna göre, bilgisayar alımı amacıyla kullandırılan kredilerin vadesi 12 ayı, tablet alımı amacıyla kullandırılan kredilerin vadesi 3 ayı, fiyatı 3.500 TL'ye kadar olan cep telefonu alımı amacıyla kullandırılan kredilerin vadesi 12 ayı, fiyatı 3.500 TL'nin üzerinde olan cep telefonu alımı amacıyla kullandırılan kredilerin vadesi 3 ayı aşamayacak.
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >