Jurnal.istBilinmeyen numaralar WhatsApp'tan sorulacak

Bilinmeyen numaralar WhatsApp'tan sorulacak

Bilinmeyen numaralardan gelen mesajların kime ait olduğunu artık WhatsApp'tan öğrenebiliriz.

FERHAT AYDIN GZT 1 DAKİKADA OKUNUR
Bilinmeyen numaralar WhatsApp'tan sorulacak
WhatsApp

Bilinmeyen numaralardan gelen mesajların kime ait olduğunu artık WhatsApp'tan öğrenebiliriz.

BEĞEN

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan GetContact uygulamasının milyonlarca indirilmesi mobil kullanıcıların rehber uygulamalarına olan hayranlığını bir kere daha ortaya koydu. Ancak böylesi uygulamaların tehlikeli olduğu uzmanlarca vurgulanmıştı. Kısa süren bu maceranın sonucunda, mahkeme kararıyla GetContact başta olmak üzere birçok rehberlik uygulamasına erişim yasağı getirilmişti.

İlk olarak Android işletim sisteminde denenecek

Şimdi ise, aylık 1,5 milyar aktif kullanıcı sayısına sahip mesajlaşma uygulaması WhatsApp, vCard adı verilen özelliğiyle, size mesaj atan kişinin bilgilerini doğrudan önünüze sunan bir özellik üzerinde çalışıyor.

WhatsApp geliştiricileri, şu an için Android kullanıcıları üzerinde beta çalışması yaptığını duyurdu. Beta çalışmasından başarılı sonuç alınması halinde tüm kullanıcılarında vCard özelliğini aktif etmiş olacak. Tanımadığınız bir numaradan mesaj aldığınız anda aktif olacak olan özellik sayesinde, numaranın kime ait olduğunu öğrenebileceksiniz.

YORUMUNUZU YAZIN, SORUNUZU SORUN
{{ entity.comments.quantity }} KİŞİ YORUM YAZDI
İLK YORUM YAZAN SİZ OLUN
F FERHAT AYDIN GZT Editörü

GZT’de teknoloji editörü olarak görev yapıyor. GZT’de her hafta yayınlanan "CEO Hikayeleri" ve "Bin Oyunluk Kaset" programlarını hazırlıyor. Elon Musk denince onun için akan sular durur. Ferhat’a ferhat.aydin@gzt.com adresinden ulaşabilirsiniz.

BEĞEN
Messiah yayında: ‘Oryantalizm ve medeniyet çatışması merkezde!’ VİDEO / 00:59

Messiah yayında: ‘Oryantalizm ve medeniyet çatışması merkezde!’

Ahmet Zarifoğlu Jurnal.ist Perşembe 18:49, 16.01.2020
YUKARI DÖNÜN

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz