Binali Yıldırım'dan çay teklifi açıklaması: İmamoğlu belki fikrini değiştirmiştir

Binali Yıldırım, Cuma namazının ardından caminin çay ocağında vatandaşlarla sohbet ederek çay içti.
Binali Yıldırım, Cuma namazının ardından caminin çay ocağında vatandaşlarla sohbet ederek çay içti.

Binali Yıldırım Cuma namazı sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Yıldırım, İmamoğlu'na çay teklifinin sorulması üzerine, teklifinin hala geçerli olduğunun altını çizerek "Ekrem İmamoğlu seçimi kazandı belki fikrini değiştirmiştir" dedi.

Binali Yıldırım, cuma namazını Tuzla Aydınlı Merkez Camii'nde kıldı. Yıldırım, namazın ardından gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Ekrem İmamoğlu'na yaptığı çay teklifinin hatırlatılması üzerine, “Benim çay teklifim geçerli de, Ekrem İmamoğlu seçimi kazandı belki fikrini değiştirmiştir. Şimdi biraz telaşesi var, işlerine baksın bakalım" dedi.

"Seçim bitti, hayat devam ediyor"

Binali Yıldırım Cuma namazının ardından vatandaşlarla bir araya gelerek gazetecilerin sorularını cevaplıyor.
Binali Yıldırım Cuma namazının ardından vatandaşlarla bir araya gelerek gazetecilerin sorularını cevaplıyor.

Yıldırım, seçimin ardından neler yapılacağının sorulması üzerine, "Seçim bitti, hayat devam ediyor" diye konuştu. "Tatile çıkacak mısınız?" şeklindeki soruya ise Yıldırım, "Bundan güzel tatil mi var? Vatandaşlarla beraber mahallemizde" diye yanıt verdi.

"Ömür biter, iş bitmez "

Yıldırım bir gazetecinin, “Bundan sonra neler yapacaksınız?" sorusuna “Herkes işine bakacak bundan sonra, Ömür biter, iş bitmez" cevabını verdi.

"Elimizden gelen yardımı göstereceğiz"

Binali Yıldırım, çevredeki çocukları yanına çağırarak "Torunlar burada yok, torun bende fazla" dedi.
Binali Yıldırım, çevredeki çocukları yanına çağırarak "Torunlar burada yok, torun bende fazla" dedi.

Ekrem İmamoğlu'na çay teklifi

Yıldırım bir gazetecinin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na yaptığı çay teklifinin hatırlatması üzerine ise, “Benim çay teklifim geçerli de, Ekrem İmamoğlu seçimi kazandı belki fikrini değiştirmiştir. Şimdi biraz telaşesi var, işlerine baksın bakalım" ifadelerini kullandı. Yıldırım, “Bundan sonra ağırlıklı olarak İstanbul'da mı, Ankara'da mı olacaksınız?" sorusuna ise her iki şehirde de olacağı yanıtı verdi.

Binali Yıldırım'ın açıklamalarından satır başları: Şu an itibarıyla seçimleri rakibim Ekrem İmamoğlu önde götürmektedir. Kendisini tebrik ediyorum, başarılar diliyorum. Bu seçim kampanyası boyunca bizlerle beraber yoğun bir çalışma içerisine giren, yakın çalışma arkadaşlarıma, teşkilat mensuplarımıza ve bizi dinleyen, projelerimizi, vaatlerimizi anlatma fırsatı bulan İstanbul'umuzun güzel insanlarına teşekkür ediyorum. Ben bu sonuçların İstanbulumuza, İstanbul'un geleceğine hayırlar getirmesini Rabbimden niyaz ediyorum. Bundan sonra Ekrem İmamoğlu arkadaşımıza İstanbul'a güzel hizmetler yapmasını da temenni ediyorum. Yapacağı çalışmalarda İstanbul'un yapacağı her türlü işte kendisine yardımcı olmaya gayret edeceğiz.

Ekrem İmamoğlu'nun açıklamalarından satır başları: Öncelikle bugünkü 23 Haziran'da yaptığımız İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi ve tabiki anlamlı bu seçimin en önemli ifadelerinden birisi de Türkiye'nin demokrasi sürecine olacak olan katkısıydı. Her iki vasfıyla ülkemize ve İstanbul'a sonuçlar hayırlı olsun. İstanbul'da herkesin yeni ve ortak bir sayfa açması anlamına geliyor. İstanbul'da artık adalet, eşitlik hoşgörü olacak, kibir ve ötekileştirme bitecek. 16 milyon İstanbullu demokrasiye olan inancımızı, adalete olan güvenimizi perçinlemiştir. Bunu sadece bana oy verenler değil, tüm vatandaşlarımız sağlamıştır.
Video: Ahmet Zarifoğlu
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >