Binlerce liralık ürünü yanlışlıkla çöpe döktüler

Çöpe dökülen kullanılabilir durumdaki ürünler iş makineleri ile çıkarıldı.
Çöpe dökülen kullanılabilir durumdaki ürünler iş makineleri ile çıkarıldı.

Bilecik’te, ünlü bir süpermarkete ait tarihi geçmemiş, ancak paketleri ıslanan ürünler yanlışlıkla geri dönüşüm tesisi yerine şehir çöplüğüne dökülünce olanlar oldu.

Dünyaca ünlü bir süpermarkete ait İstanbul deposunu geçen gün yağan sağanak yağış sonrası sel bastı.

Sel sonrası içinde gıda maddelerinin bulunduğu koliler ıslanınca tarihi geçmemiş ürünler BİOSUN Bilecik Katı Atık Entegre Tesisi'ne geri dönüşüm için bir kamyona yüklenerek kentte gönderildi.

Yanlışlıkla şehir çöplüğüne döktü

Çöplerin döküldüğü alan polis tarafından çembere alındı.
Çöplerin döküldüğü alan polis tarafından çembere alındı.

Kamyon sürücüsü yanlışlıkla ürünleri Bilecik Merkez Hürriyet Mahallesinde Karaçay Mevkiinde bulunan şehir çöplüğüne döktü. Bunu gören çevredekiler ıslak kolilerin içinde ambalajlı şekilde hiç bir zarar görmemiş makarna, şeker ve buna benzer temel gıdaları araçlarına yüklemeye başladılar.

Durumu öğrenen Bilecik Belediyesine ait zabıta ekipleri hemen olay yerine giderek çevredekileri uzaklaştırdı.

"Durumu öğrenince olaya müdahale ettik"

Ürünler geri dönüşüme verilmek üzere döküldüğü yerden toplandı.
Ürünler geri dönüşüme verilmek üzere döküldüğü yerden toplandı.

Yetkililer, ilgili süpermarket firmasının, paketleri zarar gören gıda malzemelerini geri dönüşüm için kendilerine göndermeyi talep ettiklerini belirterek, "Bir kamyona yüklenin malzemeler Bilecik'e gönderildi. Ancak kamyon sürücüsü, yanlışlıkla malzemeleri tesisler yerine yakınında bulunan çöplüğe döküp gitmiş. Kendisine ulaşarak bu bilgiye öğrendik. Malzemeler içinde günü geçmemiş ve sadece paketleri ıslanmış olanlar çevredeki vatandaşlar tarafından toplanmaya başlandı. Durumu öğrenince olaya müdahale edildi, kalan ürünler iş makineleri ile toprağa gömüldü" dedi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >