Bip, kullanıcıların istemediği özelliği kaldırdı

Bip Sosyal
Bip Sosyal

Yerli anlık mesajlaşma uygulaması Bip, 'Sosyal' seçeneğiyle kullanıcılarına numaraları görünmeden çeşitli gruplarda sohbet etme imkanı sağlıyordu. Kullanıcıların şikayeti üzerine Bip, yeni güncellemesinde 'Sosyal' özelliğini kaldırdı.

WhatsApp'ın kullanıcılarına yönelik "zorunlu güncelleme" kararının ardından, uygulama mağazalarında alternatif mesajlaşma uygulamaları ilgi görmeye başladı. Tüm operatör kullanıcılarına açık Türkiye'nin iletişim platformu BiP'in kullanıcı sayısı son 24 saat içerisinde 1 milyon 124 bin kişi daha arttı.

“VERİLER TURKCELL'DE KORUNUYOR"

BiP’den yapılan yazılı açıklamada, “BiP’teki tüm veriler yüksek güvenlikli şifreleme ile Türkiye’deki Turkcell veri merkezlerinde korunuyor. Dünya çapında 53 milyonun üzerinde indirilen BiP uygulaması her geçen gün eklenen yeni özellikleriyle daha da gelişiyor. BiP, mesajlaşma, sesli ve görüntülü arama özellikleri ile hem bilgisayarlar hem de mobil cihazlardan kesintisiz iletişim sunuyor. HD kalitesinde sesli ve görüntülü görüşme yapma imkânı da sağlayan BiP’te Gece Modu, Kişiselleştirilmiş Menü gibi farklı özellikler de yer alıyor. BiP’e özel kaybolan mesaj yeteneği sayesinde, gönderilen mesajlar seçilen süre boyunca takipçinin sohbet ekranında görünüyor ve belirlenen süre dolunca otomatik olarak siliniyor” ifadelerine yer verildi.

“106 FARKLI DİLDE SOHBET ETME İMKANI SAĞLIYOR”

Yapılan açıklamanın devamında, “Tüm bu gelişmiş özelliklerin yanı sıra BiP uygulamasının Acil Durum özelliği ile kullanıcılarının acil durumlardan sonra durum bilgilerini ve konumlarını tek tuşla hem BiP mesajı hem de SMS ile paylaşmalarını sağlıyor. Çeviri özelliği ise anlık mesajlaşma sırasında 106 farklı dilde sohbet etmeyi sağlıyor. Keşfet bölümünde yer alan çeşitli kanallar ile kullanıcılarına bilgilendirici ve eğlenceli içerikler sunan BiP, Sağlık Bakanlığı ile iş birliği yaparak Koronavirüs Bilgilendirme ve Danışma Kanalı da açtı. Operatör ayrımı olmadan BiP kullanıcıları bu kanal üzerinden koronavirüs testi yapabiliyor ve gerekli durumlarda ALO 184 Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi Danışma Hattı’na ücretsiz ulaşabiliyor" denildi.

Tüm bu özellikler, Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul etmeyen kullanıcıların tercihini Bip üzerine kullanmasına neden oldu. Uygulama, 24 saat içerisinde en çok indirilen 3 mesajlaşma uygulamasından biri oldu. Ayrıca, kullanıcılarının talep ve şikayetlerini dikkate alarak önceki sürümünde yer alan 'Sosyal' özelliğinin kaldırılması da kullanıcıdan tam puan aldı.

Bip uygulaması, Google Store ve App Store'dan ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Uygulama hakkında detaylı bilgi ve indirmek için:

https://bip.com/tr?gclid=Cj0KC...


Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >