Bir aile dramı: Anne akciğer, gelin bağırsak, torun kan kanseri

Aile
Aile

45 yaşındaki Mahmut Aksu'nun annesi 97 yaşındaki Hediye Aksu akciğer, eşi Yıldız Aksu bağırsak, 11 yaşındaki oğlu Muhammed Ali Aksu da kan kanseriyle mücadele ediyor.

Muş'un Cumhuriyet Caddesi'nde oturan 45 yaşındaki Mahmut Aksu'nun 22 yıldan beri yanlarında kalan annesi Hediye Aksu akciğer, eşi Yıldız Aksu bağırsak, oğlu Muhammed Ali Aksu ise kan kanseri.

Devletten bakım parası alıyor
Evindeki üç kanser hastasının tedavi ve bakımları nedeniyle çalışmayı bırakmak zorunda kalan Mahmut Aksu, devletten bakım parası almaya başladı.
Devletten bakım parası alıyor Evindeki üç kanser hastasının tedavi ve bakımları nedeniyle çalışmayı bırakmak zorunda kalan Mahmut Aksu, devletten bakım parası almaya başladı.
"Ne mutlu bana ki anneme bakıyorum"
5 çocuk babası Mahmut Aksu, "Ağabeyim de kanser hastalığından hayatını kaybetti. Annem 10 yıldan beri akciğer kanseri. Yürüyemiyor ve kucağımda taşıyorum. Ne mutlu bana ki anneme bakıyor, dualarını alıyorum. Eşim yıldız 7 yıldan beri bağırsak kanseri. Oğlum Muhammed Ali ise 4 yıldan beri kan kanseri. Muhammed Ali Aksu, eğitim öğretimini eve gelen öğretmenler sayesinde sürdürüyor. Biz ailece her ayın 15 gününü Ankara ve İstanbul'da hastanelerde geçiriyoruz. Aile boyu kanser yüzünden hayatımız alt üst oldu" diyor.
"Ne mutlu bana ki anneme bakıyorum" 5 çocuk babası Mahmut Aksu, "Ağabeyim de kanser hastalığından hayatını kaybetti. Annem 10 yıldan beri akciğer kanseri. Yürüyemiyor ve kucağımda taşıyorum. Ne mutlu bana ki anneme bakıyor, dualarını alıyorum. Eşim yıldız 7 yıldan beri bağırsak kanseri. Oğlum Muhammed Ali ise 4 yıldan beri kan kanseri. Muhammed Ali Aksu, eğitim öğretimini eve gelen öğretmenler sayesinde sürdürüyor. Biz ailece her ayın 15 gününü Ankara ve İstanbul'da hastanelerde geçiriyoruz. Aile boyu kanser yüzünden hayatımız alt üst oldu" diyor.
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >