Bir bilet 250 bin dolardı: Uzay seyahati edeceklerin kıyafetleri belli oldu

Uçuşlar 11 Aralık'ta açılacak
Uçuşlar 11 Aralık'ta açılacak

Ticari uzay yolculuğu şirketi Virgin Galactic müşterileri için ilk uzay uçuşunu 2021'in ilk çeyreğinde yapacağını duyurmasının ardından uzay mekiğini kullanacak mürettebatın uzay üniformalarını tanıttı.

Ticari uzay yolculuğu şirketi Virgin Galactic, ilk uzay uçuşunu 2021'in ilk çeyreğinde yapacağını duyurdu. Şirket, uzaya ilk deneme uçuş aralığının 11 Aralık'ta ABD’nin New Mexico kentinden gerçekleşeceğini kaydetti.

Üniformalar bir kilogram ağırlığında

Ticari uzay yolculuğu şirketi Virgin Galactic, 8 kişiden oluşan uçuş ekibinin uzay üniformalarını tanıttı. Uzaya görev harici astronot taşıyacak olan Virgin Galactic yaptığı açıklamada "Bu ay 11 Aralık'ta açılacak olan 'uçuş aralığı' ile New Mexico'dan ilk insan uzay uçuşu dahil olmak üzere gelecekteki uçuşlarda ekip, bu uzay giysisi ve ayakkabısını giyecek" dedi. Pilotların giyeceği uzay üniformalarında sıcaklık kontrolünün çok önemli olduğunu vurgulayan Virgin Galactic, üniformaların yaklaşık bir kilo ağırlığında olduğunu ifade etti.

Biletler 250 bin dolara satıldı
Biletler 250 bin dolara satıldı

600 bilet satmışlardı

Öte yandan Virgin Galactic uzay seyahatleri için 600 bilet sattığını açıklamıştı. Bunun için her yolcunun, 90 dakika sürecek yolculuk için 250 bin dolar bilet ücreti ödemesi gerektiği ifade edilmişti. Virgin Galactic müşterileri için ilk resmi uzay uçuşunun 2021'in ilk çeyreğinde yapacağını duyurmuş, Virgin'in Britanyalı sahibi Richard Branson ilk uçuşta yer alacağı açıklanmıştı.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >