Bir çocuk daha 'şırıngalı çikolata'dan hayatını kaybetti

Ankara'nın ardından Diyarbakır'da da bir çocuk şırıngalı çikolata kapağının nefes borusuna kaçması sonucu hayatını kaybetti
Ankara'nın ardından Diyarbakır'da da bir çocuk şırıngalı çikolata kapağının nefes borusuna kaçması sonucu hayatını kaybetti

Ankara'da okul kantininden aldığı şırınga şeklindeki çikolatanın kapağının nefes borusuna takılmasıyla hayatını kaybeden 7 yaşındaki Mert Yağız Köksal'dan sonra bir acı haber de Diyarbakır'dan geldi. 7 yaşındaki Umut Bilgi de çikolatanın kapağının nefes borusuna takılması nedeniyle hayatını kaybetti.

Türkiye 7 yaşındaki Mert Yağız Köksal'ın ölümünün üzüntüsünü yaşarken Diyarbakır'da da şırıngalı çikolatanın kapağının boğazına kaçması sonucu 7 yaşındaki Umut Bilgi de hayatını kaybetti.

9 gün yaşam mücadelesi verdi

Yenişehir ilçesi Seyrantepe Mahallesinde yaşayan 7 yaşındaki Umut Bilgi, 25 Kasım 2019’da okul çıkışında, okul yakınında bir marketten aldığı şırınga şeklindeki çikolatanın kapağının boğazına kaçması sonucu ambulansla Diyarbakır Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne kaldırıldı. 9 gün yaşam mücadelesi veren 7 yaşındaki Umut Bilgi, 5 Aralık 2019 tarihinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Aileden tedbir alınsın çağrısı

  • Acılı aile bütün anne ve babalara çağrıda bulunarak yaşadıkları acıları kimsenin yaşamaması için çocuklarını bu üründen uzak tutmalarını istedi. Aile ayrıca şırınga çikolatasına karşı tedbir alınması için yetkililere çağrıda bulundu.

Ankara'da da bir çocuk hayatını kaybetmişti

Ankara Keçiören'de kantinden aldığı şırınga şeklindeki sıvı çikolatayı yerken, nefes alamayıp, fenalaşan 7 yaşındaki Mert Yağız Köksal ise dün toprağa verildi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >