Bir çoğunu ilk kez duyacaksınız: Birbirleriyle akraba olan ünlü isimler

Naz Çağla Irmak, Hülya Gülşen Irmak'ın kızı

Sanat dünyasının birçok ismi arasında uzak ya da yakın bir kan bağı bulunmakta. Kimi bunu saklamak gereği duymazken kimi ise sorulmadığı sürece ön plana çıkarmıyor.

Oyunculuk, şarkıcılık ve daha birçok alanda tanınmış isimlerin hayat hikayeleri bizleri hep cezbeder. Özellikle anne ve babaları da ünlü olan isimler, bu kişilerin başında gelir.

Biz de sizler için belki daha önce duymadığınız, birbirleriyle akraba olan ünlüleri derledik:

Gönül Yazar - Belkıs Özener

                  
                  
                  Türk sanat müziğinin iki dev ismi kız kardeş desek, eminiz ki şaşırırsınız. Asıl soy isimleri Özyeğiner olan kız kardeşlerden Gönül Yazar, ilk eşi ile evli olduğu dönemde tanındığı için Yazar soyadıyla anılır. Belkıs Özener, ablası Gönül Yazar'ın aksine sahne çalışmalarına değil Yeşilçam filmleri için okuduğu meşhur şarkılarıyla tanınmıştır.
Gönül Yazar - Belkıs Özener Türk sanat müziğinin iki dev ismi kız kardeş desek, eminiz ki şaşırırsınız. Asıl soy isimleri Özyeğiner olan kız kardeşlerden Gönül Yazar, ilk eşi ile evli olduğu dönemde tanındığı için Yazar soyadıyla anılır. Belkıs Özener, ablası Gönül Yazar'ın aksine sahne çalışmalarına değil Yeşilçam filmleri için okuduğu meşhur şarkılarıyla tanınmıştır.
İsmail Düvenci - Ceyda Düvenci

                  
                  
                  Poyraz Karayel'in en sevilen karakteri olan albay'ı canlandıran İsmail Düvenci, oyuncu ve sunucu Ceyda Düvenci'nin babasıdır.
İsmail Düvenci - Ceyda Düvenci Poyraz Karayel'in en sevilen karakteri olan albay'ı canlandıran İsmail Düvenci, oyuncu ve sunucu Ceyda Düvenci'nin babasıdır.
Naz Çağla Irmak - Hülya Gülşen Irmak

                  
                  
                  Son dönemin parlayan ismi Naz Çağla Irmak, Ferhunde Hanımlar ve Bizim Evin Halleri dizileriyle ünlenen tiyatro oyuncusu Hülya Gülşen Irmak'ın kızıdır.
Naz Çağla Irmak - Hülya Gülşen Irmak Son dönemin parlayan ismi Naz Çağla Irmak, Ferhunde Hanımlar ve Bizim Evin Halleri dizileriyle ünlenen tiyatro oyuncusu Hülya Gülşen Irmak'ın kızıdır.
Ayça Tekindor - Çetin Tekindor

                  
                  
                  Ünlü şarkıcı ve keman sanatçısı Ayça Tekindor, efsane aktör Çetin Tekindor'un yeğenidir.
Ayça Tekindor - Çetin Tekindor Ünlü şarkıcı ve keman sanatçısı Ayça Tekindor, efsane aktör Çetin Tekindor'un yeğenidir.
Eşref Kolçak - Harun Kolçak 

                  
                  
                  Ünlü aktör Eşref Kolçak, geçtiğimiz sene kaybettiğimiz merhum şarkıcı Harun Kolçak'ın babasıdır.
Eşref Kolçak - Harun Kolçak Ünlü aktör Eşref Kolçak, geçtiğimiz sene kaybettiğimiz merhum şarkıcı Harun Kolçak'ın babasıdır.
Nubar Terziyan - Fedon

                  
                  
                  Ünlü şarkıcı Fedon'un sinema sanatçısı Nubar Terziyan'ın yeğeni olduğunu eminiz ki birçok kişi bilmiyordur. Gerçi artık biliyorsunuz.
Nubar Terziyan - Fedon Ünlü şarkıcı Fedon'un sinema sanatçısı Nubar Terziyan'ın yeğeni olduğunu eminiz ki birçok kişi bilmiyordur. Gerçi artık biliyorsunuz.
Tardu Flordun - Macit Flordun

                  
                  
                  
                  "Yanıyorsun Fuat ağabey!" repliğinin sahibi olan oyuncu Macit Flordun'un, Tardu Flordun'un babası olduğunu biliyor muydunuz?
Tardu Flordun - Macit Flordun "Yanıyorsun Fuat ağabey!" repliğinin sahibi olan oyuncu Macit Flordun'un, Tardu Flordun'un babası olduğunu biliyor muydunuz?
Deniz Hamzaoğlu - Hayati Hamzaoğlu

                  
                  
                  
                  Özellikle "Ah Nerede" filmiyle tanınan sanatçı Hayati Hamzaoğlu, son dönemde Hayat Şarkısı adlı dizide canlandırdığı Kaya rolüyle ünlenen Deniz Hamzaoğlu'nun babasıdır.
Deniz Hamzaoğlu - Hayati Hamzaoğlu Özellikle "Ah Nerede" filmiyle tanınan sanatçı Hayati Hamzaoğlu, son dönemde Hayat Şarkısı adlı dizide canlandırdığı Kaya rolüyle ünlenen Deniz Hamzaoğlu'nun babasıdır.
Yusuf Atala - Bükre Atala

                  
                  
                  
                  Pis Yedili dizisinde canlandırdığı Karabiber karakteriyle ünlenen genç oyuncu Bükre Atala, ünlü sanatçı Yusuf Atala'nın kızıdır.
Yusuf Atala - Bükre Atala Pis Yedili dizisinde canlandırdığı Karabiber karakteriyle ünlenen genç oyuncu Bükre Atala, ünlü sanatçı Yusuf Atala'nın kızıdır.
Suna Selen - Sinan Sümer

                  
                  
                  
                  Ünlü sanatçı Suna Selen kendisi gibi oyuncu olan Sinan Sümer'in annesidir.
Suna Selen - Sinan Sümer Ünlü sanatçı Suna Selen kendisi gibi oyuncu olan Sinan Sümer'in annesidir.
Naşit Özcan - Adile Naşit - Selim Naşit Özcan

                  
                  
                  
                  Ünlü sanatçı Naşit Özcan'ın babası Selim Naşit Özcan, halası ise Adile Naşit'dir.
Naşit Özcan - Adile Naşit - Selim Naşit Özcan Ünlü sanatçı Naşit Özcan'ın babası Selim Naşit Özcan, halası ise Adile Naşit'dir.
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >