Her damlasında fayda var: Altın süt mucizesi

Her damlasında şifa barındıran altın süt ile, kış mevsiminde bağışıklık sisteminizi güçlendirebilirsiniz.
Her damlasında şifa barındıran altın süt ile, kış mevsiminde bağışıklık sisteminizi güçlendirebilirsiniz.

Antik çağlardan bu yana devam ederek Hindistan'da ortaya çıkan antik bir sağlık sistemi "Ayurvedik gelenekler"in takipçilerinin ve Ayurveda uygulayıcılarının bağışıklıklarını güçlendirmek için kullandıkları baharat zerdeçal, "Altın süt"ün ana maddesi. Evinizde kolayca hazırlayacağınız "Altın süt'ün altın değerindeki mucizelerini öğrenince çok şaşıracaksınız.

Günümüze kadar ulaşan alternatif tıbbın her alanında kullanılan zerdeçalın antioksidan, antikanser ve vücut direncini arttırıcı özellikleri dışında; 600’e yakın yararı olduğu da araştırmalar tarafından öne sürülüyor.

Altın sütün ana maddesi zerdeçal, kış aylarında bağışıklık sisteminizi güçlendirmenize yardımcı olacak.

Yapılışı 

                  
                  
                  
                  
                  
                  
                  Tencereye döktüğünüz bir bardak sütü ısınmaya bırakın. Ardından sırasıyla zerdeçal, karabiber, tarçın, kakule, ve hindistan cevizini ekleyin. Birkaç dakika pişen karışımımızı süzüp servis edebilir, isteğinize göre bal ile tatlandırabilirsiniz.
Yapılışı Tencereye döktüğünüz bir bardak sütü ısınmaya bırakın. Ardından sırasıyla zerdeçal, karabiber, tarçın, kakule, ve hindistan cevizini ekleyin. Birkaç dakika pişen karışımımızı süzüp servis edebilir, isteğinize göre bal ile tatlandırabilirsiniz.
Gerekli malzemeler

                  
                  
                  
                  
                  
                  
                  1/2 çorba kaşığı zerdeçal 1 çorba kaşığı Karabiber Tarçın çubuğuBir tutam kakule tohumu (Aktarda bulabilirsiniz)1/2 çorba kaşığı hindistan cevizi yağı
Gerekli malzemeler 1/2 çorba kaşığı zerdeçal 1 çorba kaşığı Karabiber Tarçın çubuğuBir tutam kakule tohumu (Aktarda bulabilirsiniz)1/2 çorba kaşığı hindistan cevizi yağı
Toksinlerden arındırıyor

                  
                  
                  
                  
                  
                  Sindirim sistemini düzene sokarken, toksinlerin vücuttan atılımını da sağlıyor.
Toksinlerden arındırıyor Sindirim sistemini düzene sokarken, toksinlerin vücuttan atılımını da sağlıyor.
Karaciğeri temizleme özelliğine sahip

                  
                  
                  
                  
                  
                  Zerdeçal, süt ve su ile hazırlanan bu şifa kaynağı karışım aynı zamanda karaciğeri de temizleyici özellik taşıyor.
Karaciğeri temizleme özelliğine sahip Zerdeçal, süt ve su ile hazırlanan bu şifa kaynağı karışım aynı zamanda karaciğeri de temizleyici özellik taşıyor.
Yağ yakımına yardımcı

                  
                  
                  
                  
                  
                  Altın süt mucizesi, gece yatmadan önce tüketildiğinde yağlarınızı yakacak veya spor sonrası kaslarınızı yenileyecek kadar güçlü bir içecek.
Yağ yakımına yardımcı Altın süt mucizesi, gece yatmadan önce tüketildiğinde yağlarınızı yakacak veya spor sonrası kaslarınızı yenileyecek kadar güçlü bir içecek.
Bağışıklık sistemini güçlendirir

                  
                  
                  
                  
                  
                  Zerdeçal süt karışımının romatizmal eklem ağrılarını tedavi edici özelliği de var. Aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendirici özelliği bulunan altın süt, aynı zamanda kansere karşı da koruma sağlıyor.
Bağışıklık sistemini güçlendirir Zerdeçal süt karışımının romatizmal eklem ağrılarını tedavi edici özelliği de var. Aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendirici özelliği bulunan altın süt, aynı zamanda kansere karşı da koruma sağlıyor.
"Altın süt"

                  
                  
                  
                  
                  
                  Kolon, kemik dokusu ve sinir sistemi için faydalı bir karışım olan ve renginin yanı sıra faydasından dolayı "Altın süt" olarak adlandırılan zerdeçallı süt karışımı, eklem ağrılarının giderilmesinde de önemli bir yere sahip.
"Altın süt" Kolon, kemik dokusu ve sinir sistemi için faydalı bir karışım olan ve renginin yanı sıra faydasından dolayı "Altın süt" olarak adlandırılan zerdeçallı süt karışımı, eklem ağrılarının giderilmesinde de önemli bir yere sahip.
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >