"Biraz sessiz olur musun" diyen sürücü canından oldu

Kocaeli'nin İzmit ilçesinde bir yolcu otobüs şoförü, telefonla konuşurken yüksek sesle küfür eden bir yolcuyu uyardı. Yolcu bu duruma şoföre saldırarak cevap verdi. Saldırganın saldırıda keser kullandığı belirlendi.

Olay öğlen saatlerinde İzmit Kuruçeşme mevkii D-100 karayolu üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre 121 Nolu Yahya Kaptan–Derince Sopalı hattında görev yapan otobüsle seyir halinde olan sürücü Hüseyin Göncü (37), İzmit’te bir duraktan parası ve otobüs kartı olmadığını söyleyen bir yolcuyu otobüse aldı. Otobüse binen şahıs, sürücünün hemen arkasında koltuğa oturarak iddiaya göre yüksek sesle konuşmaya başladı. Durumdan rahatsız olan sürücü Göncü, sessiz konuşması yönünde yolcuyu uyarınca aralarında tartışma başladı.

Çantasından keser çıkardı
Tartışma sırasında yanında taşıdığı keseri çantasından çıkaran şahıs, yolcular tarafından engellendi. Boğuşmaya dönüşen tartışmada vücuduna darbe yiyen sürücü Hüseyin Göncü bir süre sonra yere düşerek hareketsiz kaldı. Sürücünün fenalaştığını gören yolcular panik içerisine sağlık ekiplerine haber verdi. Bu sırada panik ortamından faydalanan kimliği belirsiz saldırgan ise arka kapıyı tekme ile kırarak kaçtı.
Olayın ardından otobüste inceleme yapan polis ekipleri, kaçan şahsı yakalamak için çalışma başlattı.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >