Jurnal.istBMW 5 ve FIAT Doblo'nun çarpışma testleri yayınlandı

BMW 5 ve FIAT Doblo'nun çarpışma testleri yayınlandı

Arabalara yaptığı çarpışma testleriyle ünlenen Euro NCAP BMW 5 ve FIAT Doblo'nun çarpışma testlerini yayınladı. BMW, 5 yıldız almayı başardı.

ANIL KARAKUŞ DİĞER 1 DAKİKADA OKUNUR
BMW 5 ve FIAT Doblo'nun çarpışma testleri yayınlandı
​BMW 5 ve FIAT Doblo'nun çarpışma testleri yayınlandı
Arabalara yaptığı çarpışma testleriyle ünlenen Euro NCAP BMW 5 ve FIAT Doblo'nun çarpışma testlerini yayınladı. BMW, 5 yıldız almayı başardı.
BEĞEN

Bildiğiniz gibi BMW sadece ülkemizde değil, dünya genelinde de en çok sevilen markalardan biri. BMW 5 serisi de ilk tanıtıldığı günden bu yana yoğun ilgiyle karşılaşan modellerden birisi.

BMW'nin en çok beğenilen özellikleri arasında yol tutuşu ve konforunun yanı sıra çok güvenli ve sağlam bir yapıya sahip olması da yer alıyor. Volvo kadar olmasa da BMW'nin çok sağlam araçlara sahip olduğu bir gerçek. Otomobillere yaptığı çarpışma testleriyle ünlenen Euro NCAP, geçtiğimiz günlerde yaptığı BMW 5 çarpışma testiyle yine tüm dikkatleri üzerinde topladı. Aynı zamanda Türkiye'de en çok kullanılan araçlardan biri olan FIAT Doblo’ların da çarpışma testini paylaşan Euro NCAP, BMW'nin neden bu kadar pahalı olduğunu ve güvenliğini gözler önüne seriyor. İşte BMW 5'in çarpışma testi;

Yapılan test sonuçlarında BMW 5, yetişkin yolcu korumasında yüzde 91, çocuk korumasında yüzde 85, yaya korumasında ise yüzde 81 gibi yüksek puanlar aldı. Yardımcı güvenlik sistemlerinde yüzde 59 alan araç, Euro NCAP'tan en yüksek puan olan 5 yıldız almayı başardı. Aşağıda FIAT Doblo'nun çarpışma tesit

Aynı gün videosu yayınlayan FIAT Doblo’da ise yetişkin yolcu korumada yüzde 75, çocuk korumasında yüzde 46, yaya korumasında yüzde 57 ve yardımcı güvenlik sistemlerindeyse yüzde 25’lik dereceyle üç yıldız almayı başardı.

Abone Ol Google News
BEĞEN
YORUMUNUZU YAZIN, SORUNUZU SORUN
{{ entity.comments.quantity }} KİŞİ YORUM YAZDI
İLK YORUM YAZAN SİZ OLUN
A ANIL KARAKUŞ GZT Editörü

GZT’de Spor Editörü olan Anıl, aynı zamanda “Bir Masal Diyarı Dünya Kupaları” programının prodüktörü ve editörü. Tarih ve sporun her alanına ilgili olan Anıl Karakuş’a anil.karakus@gzt.com adresinden ulaşabilirsiniz.

YUKARI DÖNÜN

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.