Bollywood'un yıldız oyuncusu Rishi Kapoor hayatını kaybetti

Rishi Kapoor
Rishi Kapoor

İki yıldır kanser tedavisi gören Hindistan'ın ünlü Bollywood sineması oyuncularından 67 yaşındaki Rishi Kapoor, dün sabah hastanede hayatını kaybetti.

İki sene önce kansere yakalanan Bollywood sineması oyuncularından Rishi Kapoor 67 yaşında hayatını kaybetti. Durumu ağırlaşarak hastaneye kaldırılan usta isim, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Kapoor'un ailesinden yapılan açıklamada, "Sevgili Rishi Kapoor huzurlu bir şekilde öldü...Bugün lösemiyle olan iki yıllık savaşından sonra..." ifadeleri kullanıldı.

Ölüm haberi, Pi'nin Hayatı', 'Milyoner', 'The Amazing Spiderman' ve 'The Namesake' gibi Hollywood filmlerinde de yer alan Hintli ünlü oyuncu Irrfan Khan'ın ölümünden bir gün sonra geldi.

Tedavi gördüğü hastanede vefat etti

Hint basınındaki haberlere göre, sinema hayatına babası Raj Kapoor'un filmleriyle başlayan ve sonrasında romantik filmlerdeki rolleriyle üne kavuşan oyuncu, dün sabah kaldırıldığı Mumbai'deki hastanede yaşamını yitirdi. Kapoor'a 2018'de kanser teşhisi konmuş ve ABD'de yaklaşık 1 yıl süren tedavisinin ardından eylül ayında Hindistan'a dönmüştü.

Rishi Kapoor kimdir?

4 Eylül 1952 doğumlu Rishi Kapoor, Hint sinemasındaki çalışmaları ile tanınan bir Hintli aktör, yönetmen ve yapımcıdır. Babası Raj Kapoor'un 1970 filmi Mera Naam Joker'de çocuk sanatçı olarak ilk rolüyle Ulusal Film Ödülü'nü aldı. Kapoor'un ölümü üzerine Bollywood yıldızları ve siyasetçiler sosyal medyada duygularını dile getiren mesajlar yayımladı.

Babası ve dedesi de oyuncuydu

Usta oyuncunun oğlu Ranbir Kapoor da babası ve dedesi gibi Bollywood'da oyuncu.İlk kez babası Raj Kapoor'un 1970'de yönettiği ve yapımcılığını üstlendiği Mera Naam Joker filminde çocuk oyuncu olarak rol alan Kapoor, bu filmdeki performansıyla En İyi Çocuk Oyuncu Ödülü'nü almıştı. Kapoor, 1973'te ilk defa başrol oynadığı Bobby filmiyle büyük bir sıçrama yapmıştı.

Khel Khel Mein, Karz ve Chandni gibi filmleri gişe rekorları kırmıştı

Oyuncu, 1980 ve 90'larda çok sayıda filmde rol almış, Khel Khel Mein, Karz ve Chandni gibi filmleri gişe rekorları kırmıştı. 2000'li yıllarda destekleyici rollere geçti. O zamandan bu yana Yeh Hai Jalwa (2002), Hum Tum (2004), Fanaa (2006), Namastey London (2007), Love Aaj Kal (2009) ve Patiala House (2010) gibi filmlerde yer aldı . Ayrıca İngiliz Filmleri Don't Stop Dreaming (2007) ve Sambar Salsa (2008) filmlerinde de yer aldı.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >