Bolu’nun doğa harikası Gölcük, nilüfer bahçesine dönüşecek

Bolu Gölcük Parkı
Bolu Gölcük Parkı

Bolu'nun yerli ve yabancı turisti birbirine çeken Gölcük Parkı, nilüfer bahçesine dönüşüyor.

Bolu’da bulunan Gölcük Gölü, yerli ve yabancı turistlerden yoğun ilgi görüyor. Gölcük Tabiat Parkı’nda bulunan göl ve park içerisinde incelemelerde bulunan Gölcük Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, alan içerisinde yapılan çalışmalar hakkında basın mensuplarına bilgi verdi.

Bolu Gölcük Parkı
Bolu Gölcük Parkı

Gölcük Tabiat Parkı’nın nilüfer bahçesine dönüşeceğini ve gelen misafirlerin mutlu ayrılacağını dile getiren Başkan Yılmaz, "Bolu biliyorsunuz yüzde 65’i ormanlarla kaplı ve 200 kadar göl ve göleti olan bir kentimiz. Herhalde 4 mevsimin yaşandığı dünyada başka bir yer yok. Bu kadar temiz bir yerdeki tabiatımızı koruyup kollayıp geleceğe temiz taşımak durumundayız. Bolu’yu tabiatın kalbi olarak düşünürsek Gölcük de bu kalbin merkezi. Gölcük Gölü içerisindeki bazı otlanmalar kirli görüntüye neden oluyordu."

Gölcük Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz
Gölcük Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz

"Biz de bu otların temizlenmesini sağlamaya çalışıyoruz. İki tane de Abant Tabiat Parkı'ndan aldığımız nilüfer var. Gölcük, nilüfer gölü haline dönüşecek. Önümüzdeki süreçte Gölcük çok daha farklı olarak dünyadan gelen misafirlere ev sahipliği yapacak. Gelenler de buradan memnun olarak ayrılacak" dedi.

Bolu Gölcük Parkı
Bolu Gölcük Parkı
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >