Böylesi görülmedi! Ziyaret ettiği müzedeki sanat eserinden düştü

Sanat eseri
Sanat eseri

Müzeyi ziyaret eden turist, İngiliz sanatçı Anish Kapoor’un “Descent into Limbo” (Araf’a İniş) sanat eserinden düştü; hastaneye kaldırıldı.

İngiliz sanatçının "Descent into Limbo" (Araf’a İniş) enstalasyonu bu sefer beklenmedik bir inişe yol açtı. İtalyan bir ziyaretçi, Portekiz’de sergilenen eserin içine düştü ve hastaneye kaldırıldı.

Sanat eserinden düştü!
Anish Kapoor olayla ilgili olarak, "Ne diyebilirim ki? Yazık olmuş" dedi. 2,5 metre çapında siyah bir kürenin tepesinin kesilip zemine yerleştirilmesiyle oluşturulan eser, yere çizilmiş iki boyutlu siyah bir daire gibi algılanıyor.


Ünlü modern sanatçı Anish Kapoor eserleriyle bugüne kadar çok sayıda ödül ve nişan almış bir isim...


Kapoor enstalasyonlarında siyah rengi sıklıkla kullanıyor ve insanların mekan algısını etkiliyor. 

İngiliz sanatçının son enstalasyonu Portekiz'in en büyük ikinci kenti Porto'daki modern sanat müzesi Serralves'te sergileniyordu.


Geçen hafta müzeyi ziyaret eden 60 yaşındaki bir kişi, eserin üç boyutlu olduğunu fark etmeyerek 2,5 metre derinliğindeki zemine düştü.


Hastaneye kaldırılan ve adı açıklanmayan İtalyan ziyaretçinin durumunun iyi olduğu açıklandı.
Sanat eserinden düştü! Anish Kapoor olayla ilgili olarak, "Ne diyebilirim ki? Yazık olmuş" dedi. 2,5 metre çapında siyah bir kürenin tepesinin kesilip zemine yerleştirilmesiyle oluşturulan eser, yere çizilmiş iki boyutlu siyah bir daire gibi algılanıyor. Ünlü modern sanatçı Anish Kapoor eserleriyle bugüne kadar çok sayıda ödül ve nişan almış bir isim... Kapoor enstalasyonlarında siyah rengi sıklıkla kullanıyor ve insanların mekan algısını etkiliyor. İngiliz sanatçının son enstalasyonu Portekiz'in en büyük ikinci kenti Porto'daki modern sanat müzesi Serralves'te sergileniyordu. Geçen hafta müzeyi ziyaret eden 60 yaşındaki bir kişi, eserin üç boyutlu olduğunu fark etmeyerek 2,5 metre derinliğindeki zemine düştü. Hastaneye kaldırılan ve adı açıklanmayan İtalyan ziyaretçinin durumunun iyi olduğu açıklandı.
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >