Breaking Bad dizisi gerçek oldu: İki kimya doçenti okulda uyuşturucu üretti

ABD'de ​iki kimya doçenti, okul laboratuvarında metamfetamin üretti.
ABD'de ​iki kimya doçenti, okul laboratuvarında metamfetamin üretti.

ABD'nin Arkansas eyaletinde dünyaca ünlü dizi Breaking Bad'in senaryosunu aratmayan bir olay yaşandı. Henderson Eyalet Üniversitesi'nde görevli iki kimya doçenti, okul laboratuvarında uyuşturucu üretmek suçundan gözaltına alındı.

ABD'nin Arkansas eyaletinde iki kimya doçenti, okul laboratuvarında metamfetamin ürettikleri suçlamasıyla gözaltına alındı. Clark County Polis Müdürlüğü, Henderson Eyalet Üniversitesi'nde görevli 45 yaşındaki Terry David Bateman ile 40 yaşındaki Bradley Allen Rowland'ın laboratuvardan gelen kokulardan şüphelenen öğrencilerin ihbarı üzerine gözaltına alındığını açıkladı.

Laboratuvarı havalandırmak için pencereler söküldü

Uzmanların içerideki kokudan kurtulmak için hava filtreleme sistemleri kullandığı ve geçici olarak pencereleri söktüğü ortaya çıktı.

Bateman ve Rowland'ın 11 Ekim'de çıkarıldıkları idari izinden dönüşlerinde Cuma günü gözaltına alındıkları belirtiliyor.

Polis, iki öğretim görevlisi hakkında sentetik uyuşturucu imal etmek ve uyuşturucu yapımı malzemeleri kullanmak suçlarından dava açılmasının beklendiğini söyledi.

Dünyaca ünlü diziyi hatırlattı

  • CNN, haberinde esprili bir dille, Breaking Bad dizisine gönderme yaparak "Gözaltına alınan doçentlerin hiçbirinin adı Walter White değil" dedi.
  • AMC'nin 2008-2013 yılları arasında yayımlanan dizisinde Walter White adlı bir kimya öğretmeninin öyküsü anlatılıyor.
  • Akciğer kanseri olduğunu öğrenen White, ölümünden sonra ailesinin geçimini sağlayabilmesi için kristal metamfetamin yapmaya başlıyor. Dizide White karakterini Bryan Cranston canlandırıyor.
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >