Bu bir skandal! Yanlış ameliyat sonrası bakın ne oldu

Ameliyat
Ameliyat

Yanlış hastaya beyin ameliyatı yaptılar, ortalık karıştı!

Kenya'nın başkenti Nairobi'deki Kenyatta Hastanesi'ne sedyeyle getirilen iki hastadan yanlış olanı ameliyata alan doktorlar, yanlış hastaya beyin ameliyatı yaptı. Hata ameliyattan saatler sonra ortaya çıkarken doktor açığa alındı.

Yanlış ameliyat yapıldı!

                  
                  Kenya'da yanlış hastanın kafatasını açarak beyin ameliyatına girişen beyin cerrahı açığa alındı. Geçen pazar günü meydana gelen olayda Kenyatta Hastanesi’ne sedyeyle bilinci kapalı 2 hasta getirildi.


Birinin beynindeki pıhtı nedeniyle ameliyat edilmesi, diğerinin ise tıpta “kapalı baş yarası” denilen kafada travma nedeniyle oluşan şişlik sebebiyle hemşire tarafından görülmesi gerekiyordu. Fakat korkunç bir hata oldu ve ameliyathaneye yanlış kişi getirilip beyin ameliyatı için kafatası açıldı.


BBC'nin haberine göre, hatanın, hastaların isimlerinin yazılı olduğu künyelerin karıştırılması sonucu meydana geldiği iddia edildi. Kenyatta Hastanesi, beyin cerrahının yanı sıra anestezi uzmanı ve 2 hemşirenin de açığa alındığını açıkladı. Her 2 hastanın durumunun da iyi olduğu bildirildi.
Yanlış ameliyat yapıldı! Kenya'da yanlış hastanın kafatasını açarak beyin ameliyatına girişen beyin cerrahı açığa alındı. Geçen pazar günü meydana gelen olayda Kenyatta Hastanesi’ne sedyeyle bilinci kapalı 2 hasta getirildi. Birinin beynindeki pıhtı nedeniyle ameliyat edilmesi, diğerinin ise tıpta “kapalı baş yarası” denilen kafada travma nedeniyle oluşan şişlik sebebiyle hemşire tarafından görülmesi gerekiyordu. Fakat korkunç bir hata oldu ve ameliyathaneye yanlış kişi getirilip beyin ameliyatı için kafatası açıldı. BBC'nin haberine göre, hatanın, hastaların isimlerinin yazılı olduğu künyelerin karıştırılması sonucu meydana geldiği iddia edildi. Kenyatta Hastanesi, beyin cerrahının yanı sıra anestezi uzmanı ve 2 hemşirenin de açığa alındığını açıkladı. Her 2 hastanın durumunun da iyi olduğu bildirildi.