Bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı olacak mı? 6-7 Haziran'da hangi iller yasağa dahil olabilir?

Arşiv
Arşiv

Türkiye, 1 Haziran itibariyle koronavirüs normalleşme adımlarını hayata geçirdi. Uzun süredir kapalı olan birçok işletme tekrardan açıldı, seyahat yasağı kaldırıldı ve şehir içi ulaşımda uygulanan yüzde 50 doluluk tedbiri iptal edildi. Şimdi de vatandaşlar "Bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı olacak mı?" sorusuna cevap arıyor. 6-7 Haziran sokağa çıkma yasağı hangi illerde olabilir? işte detaylar...

Türkiye’de koronavirüs nedeniyle iki aydır hafta sonları ve resmi tatillerde sokağa çıkma yasağı uygulanıyor. Son olarak geçtiğimiz hafta sonu aralarında İstanbul, Ankara ve İzmir gibi şehirlerin de bulunduğu 15 şehirde sokağa çıkmak yasaklanmıştı. Peki, bu hafta sonu yasak olacak mı? 6-7 Haziran sokağa çıkma yasağı hangi illerde olabilir?

Bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı olacak mı?

Bazı işletmelerin yeniden açılması ve seyahat kısıtlamasının kaldırılması gibi normalleşme süreci kapsamında geçtiğimiz hafta adımlar atıldı. 1 Haziran itibariyle yeniden başlayan süreçte sokağa çıkma yasağının devam edip etmeyeceğiyle ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Kararın en geç Perşembe gününe kadar yapılacak kabine toplantısından sonrası duyurulması bekleniyor.

6-7 Haziran'da Hangi illerde sokağa çıkma yasağı olabilir?

Bilindiği gibi son uygulanan ve 30-31 Mayıs tarihlerini kapsayan sokağa çıkma yasağı Ankara, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Sakarya, Samsun, Van ve Zonguldak illerinde uygulanmıştı. Eğer sokağa çıkma yasağı ilan edilirse yine 15 şehri kapsayacağı düşünülüyor.

Sağlık Bakanı Koca'dan sokağa çıkma kısıtlamasıyla ilgili paylaşım

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medyadan yaptığı paylaşım ile ‘Sokağa çıkma kısıtlamasının kalkması, her şeyin normale döndüğü anlamına gelmesin. Eğer tedbirlerle kendinizi virüse karşı güvenceye almazsanız, karşılaşacağınız sonucu bilemezsiniz' açıklamasında bulundu. Bakan Koca'nın attığı bu tweet, hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulanmayacak olarak yorumlandı.


Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >