Bursa’da vicdansız gelin kaynanasını sokak ortasında dövdü

Huzurevine götürülen Fatma A. ikram edilen börekleri büyük bir iştahla yedi.
Huzurevine götürülen Fatma A. ikram edilen börekleri büyük bir iştahla yedi.

Bursa’da alzhemir hastası 82 yaşındaki kaynanasını sokak ortasında döven gelin mahallelinin yüreğini sızlattı. . Hemen harekete geçen polis ekipleri şüpheli gelini gözaltına alarak emniyete getirdi.

Korkunç olay iki gün önce Bursa’da meydana geldi. 55 yaşındaki gelin, güpegündüz sokak ortasında mahallelinin bakışları altında alzhemir hastası 82 yaşındaki kayınvalidesi Fatma A.’yı dövdü. O anları bir kişi cep telefonuna anbean kaydederek sosyal medyada paylaştı.

Görüntülerde öfkeli gelin, eve girmediği gerekçesiyle kayınvalidesini sokak ortasında sürükleyip tokat atıyor ve yere düşen yaşlı kadına tekme atıyor. Öfkesi dinmeyen vicdansız gelinin daha sonra yaşlı kadını arabanın altına atarak, "İnşallah ölürsün de kurtuluruz" demesi de vicdanları yaraladı.

Bunun üzerine Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Emniyet Müdürlüğü devreye girdi. Hemen harekete geçen polis ekipleri şüpheli gelini gözaltına alarak emniyete getirdi.

Bursa’da sokak ortasında kaynanasını döven gelinin görüntüleri şoke etti.
Bursa’da sokak ortasında kaynanasını döven gelinin görüntüleri şoke etti.
Fotoğraf: İHA

Burada ifadesi alınan gelinin, "Ben bir şey yapmadım. Kendisi evden kaçmış. Gelirken de düşmüş başını vurmuş. Zaten kendisi hasta. Birşeyi de hatırlamıyor" dediği öğrenildi.

Korkunç olayın görüntüleri ortaya çıkınca bakanlık devreye girerek yaşlı kadının bulunduğu eve gitti. Burada ailenin tepkisiyle karşılaşan Bursa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Erkut Öneş ve ekibi daha sonrasında polis ekipleriyle beraber eve girip şiddet gören ve kötü durumda olan yaşlı kadına ulaşmayı başardı.

Bakanlık yetkilileri, yaşlı kadının zor durumda olduğunu, ilaçlarının düzenli verilmediğini ve devletin daha iyi bakabileceğini belirterek aileyle konuştu. 82 yaşındaki annesi Fatma A.’yı başta vermeye razı olmayan oğlu ve gelini ikna edildi.

Huzurevine götürülen Fatma A. ikram edilen börekleri büyük bir iştahla yedi. Fatma A. görevliler tarafından odasına götürülerek koruma altına alındı.

Tedavisi için hastaneye de götürülen yaşlı kadının darp raporunda, göğsünde, kollarında, bacaklarında ve yüzünde morlukların ve darp izlerinin olduğu öğrenildi. Bakanlık kayınvalidesine şiddet uygulayan gelin hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >