Bütün ülke karanlığa gömülmüştü: Pakistan'daki arıza giderildi

Yaşanan elektrik kesintisinde, Pakistan'ın yüzde 80'i karanlığa gömüldü
Yaşanan elektrik kesintisinde, Pakistan'ın yüzde 80'i karanlığa gömüldü

Cumartesi gecesi Pakistan'da yaşanan kesinti ülkenin yüzde 80'ini elektriksiz bıraktı. Enerji Bakanı yaptığı açıklamada kesintinin giderildiğini ve çalışmaların sürdüğünü ifade etti. Ülkedeki dağıtım sisteminde akımın 50'den 0'a düştüğü bildirilmişti.

Pakistan Enerji Bakanı Ömer Eyüp Han, yaptığı açıklamada, Lahor, Karaçi, Peşaver ve Gujranwala gibi şehirlerin önemli bir bölümünde elektrik arızasının giderildiğini belirtti.

Han, ülke genelinde elektrik kesintisine yönelik çalışmaların sürdüğünü kaydetti.

Öte yandan İslamabad Elektrik Tedarik Şirketi de başkentin çeşitli bölgelerine elektrik verilmeye başlandığını açıkladı.

  • Ülkenin diğer bölgelerine de gün içerisinde elektrik verilmesi bekleniyor.

Ne olmuştu?

Pakistan’da dün, gece yarısına dakikalar kala ülkenin büyük bölümünde elektrik kesintisi yaşanmış ve çok sayıda şehir karanlığa gömülmüştü.

Yetkililer, Ulusal Elektrik İletim Şirketinin elektrik hatlarındaki bir sorun nedeniyle kesinti olduğunu ifade etmişti.

Enerji Bakanı Han da sosyal medya hesabı Twitter'dan yaptığı açıklamada, güç dağıtım sistemindeki akımın 50'den 0'a düştüğünü, bunun da elektrik kesintisine neden olduğunu belirtmişti.

  • Sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden açılan "#blackout" (elektrik kesintisi) yazılı hashtag, 100 binden fazla paylaşımla TrendTopic (TT) oldu.
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >