Çağla Şıkel, kendisine yapılan hakareti affetmedi

Çağla Şıkel, kendine hakaret eden takipçilerini dava etti.
Çağla Şıkel, kendine hakaret eden takipçilerini dava etti.

Çağla Şıkel, sosyal medya hesaplarından kendine hakaret eden 12 Instagram kullanıcısını savcılığa şikayet etti. Dilekçesinde hakaret içeren yorumları çocuklarının da gördüğünü belirten Şıkel ''Anneleri hakkında yapılan çirkin yorumlar yüzünden çocuklarımın psikolojisi kötü etkilendi'' dedi.

Çağla Şıkel, avukatı Büçkün Atik aracılığıyla savcılığa verdiği dilekçesinde yaz tatilini çocuklarıyla geçirdiği sırada çekilen fotoğraflarının haber olduğunu belirterek, söz konusu fotoğrafının altına Instagram'da çok sayıda olumlu olumsuz eleştiri yapıldığını anlattı. Ancak Ersin K., Süreyya K., Handan L., Döndü E., Işık K., Mahsun Z., Tülay A., Senem E., Havva K., Cemile A., Hamide Y. ve Selda S. adlı Instagram kullanıcılarının hakaret, küfür ve tehdit içerikli yorumlar yazdıklarını kaydetti.

Çağla Şıkel son dönemlerde YouTube kanalında yayınladığı videolar ile sosyal medyayı en aktif kullanan ünlüler arasına girdi.
Çağla Şıkel son dönemlerde YouTube kanalında yayınladığı videolar ile sosyal medyayı en aktif kullanan ünlüler arasına girdi.

'Suçun cezasını adli merci vermeli'

'karaakrep111' rumuzuyla yorum yapan Ersin K.'nın kendisine hukuki süreç başlatılacağı yönünde ihtarda bulunulmasının ardından "Ülkemizde hiç kimsenin yüce dinimizden üstün olamayacağı" cümlesiyle sonlanan mesajlar yazmaya devam ettiğini kaydeden Çağla Şıkel, dilekçesinde "Adli merciler, işlenen suçların dinimiz kullanılarak ört bas edilmeye çalışılmasına izin vermemelidir. Bu durum oldukça tehlikeli durumlara sebep olabilir. Yasada suç olan hareket suçtur. Ve cezası da adli merci tarafından verilmelidir" dedi.

Çağla Şıkel, "sureyyauymurkaradag" rumuzlu Instagram kullanıcısı Süreyya K.'nın da aynı yöndeki ihtar üzerine kendisini, bir belediye başkanının adıyla tehdit ettiğini öne sürdü.

Çağla Şıkel'in Kuzey ve Uzay adında iki erkek çocuğu var.
Çağla Şıkel'in Kuzey ve Uzay adında iki erkek çocuğu var.

'Çocuklarımın psikolojisini kötü etkiledi'

Hakaret içeren yorumların çocuklarıyla olan fotoğrafların altına yazıldığını ifade eden Çağla Şıkel, ''Yeni nesil çocuklar, sosyal medya hesaplarını çok kolay kullanabiliyor. Anneleri hakkında yapılan çirkin yorum, hakaret ve küfürler çocuklarımın psikolojisini son derece kötü etkiledi" dedi.

Savcılık soruşturma başlattı

Çağla Şıkel, İstanbul Bilişim Suçlar Savcılığı'na verdiği dilekçesinde yer alan 12 ismin cezalandırılmasını istedi. Savcılık soruşturma başlattı.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >