Çaldığı atla markete dalmıştı: Aynı markette bu defa 200 bin TL'lik mal çalındı

Aynı markete daha önce atla girilmişti
Aynı markete daha önce atla girilmişti

Antalya'da geçtiğimiz günlerde bir şüpheli çaldığı atla alışveriş yapmak için bir markete dalmıştı. Aynı market bu sefer de hırsızlık haberleriyle gündeme geldi. Gece saatlerinde markete gelen iki kişi, 200 bin TL değerinde sigara ve alkol alarak kayıplara karıştı.

Antalya'nın Serik ilçesine bağlı Yukarı Kocayatak Mahallesi'ndeki bir markette gece saatlerinde meydana gelen olayda, markete gelen üç kişiden birisi dışarıda gözcülük yaptı.

Diğer iki kişi ise maske takarak marketin içerisine girdi. Şahıslar ellerinde bulunan çuvala alkol ve sigara reyonunda önlerine ne geldi ise doldurdu. İki şahıs dakikalar içerisinde 200 bin TL değerinde ürünü çuvala doldurdu, sonrasında geldikleri araca binerek hızla uzaklaştı.

İhbar üzerine markete gelen dükkan sahipleri ise gördükleri karşısında şaşkına döndü. Polis ekiplerinin hırsızları bulmak için geniş çaplı inceleme başlattığı öğrenildi.

Hırsızlık görüntüleri kameralara yansıdı
Hırsızlık görüntüleri kameralara yansıdı

Daha önce markete at dalmıştı

Diğer taraftan hırsızların 200 bin TL değerinde ürün çaldığı market, geçtiğimiz günlerde at hırsızlığı ile gündeme gelmişti. Bir şahıs Serik ilçesi Kadriye Mahallesi’nde yaşayan Koray Şahin’in atını çalarak alışveriş yapmak için markete dalmıştı.

Görüntülerde şüphelinin atla marketin önüne geldiği, daha sonra attan inip alışveriş yaptığı ve daha sonra atın üstüne binip gitmek istediği sırada atın marketin içine daldığı ve bu sırada bir kadın müşterinin korkup geri kaçtığı anlar görülmüştü. At ise daha sonra sahibinin görüntüler üzerinden iz sürerek bulunmuştu.


Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >