Cami saldırısında kan donduran ifade: "Erdoğan'ı öldür, Angela Merkel'i öldür, Sadık Han'ı öldür"

Yeni Zelanda’da 2 camiye saldırı düzenlendi.
Yeni Zelanda’da 2 camiye saldırı düzenlendi.

Yeni Zelanda'da cuma namazı esnasında 2 camiye yapılan ve çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği silahlı saldırının öncesinde yayınladığı ortaya çıkan manifestoda Türklerle ilgili bir bölüm yer alıyor. “Yüksek profilli düşmanları öldür” başlıklı bölümdeyse Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a yönelik ifadeler yer alıyor.

Yeni Zelanda'nın Güney Adası'ndaki Christchurch kentindeki iki camiye cuma namazı esnasında yapılan saldırıda çok sayıda Müslüman yaşamını yitirdi.

Yeni Zelanda’nın Güney Adası’ndaki Christchurch kentinde cuma namazı esnasında 2 camiye yapılan silahlı saldırıda biri kadın 4 kişi yakalandı.

Manifestoda 'Türk' detayı

Saldırıyı 2 yıl önce planlayan Tarrant'ın manifestosunda Türklerle ilgili bir bölüm de yer alıyor. "Türklere" başlıklı bölüm şöyle:

  • "Topraklarınızda huzur içinde yaşayabilirsiniz, size zarar gelmeyecek. Boğaz'ın Doğu yakasında."Ama Boğaz'ın Batı yakasında bir yerde yaşamayı denerseniz, Avrupa'ya gelirseniz sizi öldüreceğiz. Konstantinopolis'e gelir, tüm cami ve minareleri yıkarız. Ayasofya minarelerden kurtulacak ve Konstantinapol hak edildiği gibi tekrar Hristiyan şehri olacak"

"Erdoğan'ı öldür, Angela Merkel'i öldür, Sadık Han'ı öldür"

“Yüksek profilli düşmanları öldür” başlıklı bölümdeyse Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik ifadeler yer alıyor.

Saldırgan'ın Erdoğan'ı "İnsanımızın en eski düşmanının ve Avrupa’daki İslamcı grubun lideri" sözleriyle tanımladığı görülüyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Almanya Şansölyesi Angela Merkel de yayınlanan manifestoda hedef gösteriliyor.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Almanya Şansölyesi Angela Merkel de yayınlanan manifestoda hedef gösteriliyor.

Manifestoda şu ifadeler yer alıyor:

"Toplumlarımız içinde özgürce dolaşan ama düşman olduğu çok bilinen uluslar var. Başları dik, kendilerini dokunulmaz sanarak geziyorlar. Ne kadar hatalı olduklarını çok yakında anlayacaklar. Hainler, haince öldürülmeyi hak ediyor.

3 yıl da sürse 30 yıl da sürse bu insanlar ırkımıza yaptıkları saldırıların bedelini ödemeliler. Drone’lara bağlı patlayıcılar, motorsiklette silahlar, ne yöntem gerekirse bu hainlere bedelini ödetmeye, kullanılmalıdır. Merkel, beyaz karşıtı ve Alman karşıtı her şeyin anası olarak listemin başında. Onun kadar Avrupa’ya zarar veren az kişi var. Erdoğan, insanımızın en eski düşmanının ve Avrupa’daki İslamcı grubun lideri.

Metnin İngilizce hali
Metnin İngilizce hali

Bu savaş ağası, Avrupa’yı işgal eden askerlerini ziyaret ettiğinde kanının son damlasını görmeli. Onun ölümüyle Avrupa’da bulunan Türk işgalcilerden kurtulmuş olacağız. Aynı zamanda Rusya’yı da güçsüzleştirip, NATO’nun da bölünmesini sağlamış olacağız. Sadık Han, Londra’nın belediye başkanı, aynı zamanda İngiliz insanların etnik yozlaşmasının sembolü. Pakistanlı Müslüman, şu anda Londra halkının temsilcisi olarak o koltukta oturuyor. Londra, İngiltere’nin kalbi. Başka bir sebebe gerek var mı bu işgalciden kurtulmak için? ANGELA MERKEL’İ ÖLDÜR ERDOĞAN’I ÖLDÜR SADIK HAN’I ÖLDÜR"

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >