20.356 Takipçi

Politikadan dosya habere, yerel haberden özel çalışmalara kadar haberin sosyal medyasındasınız. Bazen 'ciddi mesele' bazen bir dakikalık videolarla gündeme dair önemli detaylarla buradayız.

Canan Karatay: 'Her şeyi mevsiminde yiyin'

Prof. Dr. Canan Karatay.
Prof. Dr. Canan Karatay.

Prof. Dr. Canan Karatay, her şeyin mevsiminde yenmesi gerektiğini belirtti. Karatay,'mümkün olduğu kadar doğal şeyleri tüketmeye çalışın' dedi.

İçindekiler

Prof. Dr. Canan Karatay, katıldığı bir televizyon programında sağlıklı beslenmeyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Hayvansal ve bitkisel yağların hakikisini tüketmenin insan sağlığına zararı olmadığını yineleyen Karatay, "Yumurta, yoğurt, süt ve doğal yağları tüketmenin hiçbir zararı yoktur" dedi.

İlginizi çekebilirCanan Karatay'ın Tabipler Odasıyla başı belada
  • Mevsiminde yetişen sebzelerin tüketilmesi gerektiğine işaret eden Karatay, "Kışın patlıcan tüketmeyin" diye uyarıda bulunarak ekledi:

"Oturup da ocak ayında patlıcan yemeyin diyorum. Doğal olduktan sonra aşırıya kaçmamak kaydıyla meyve yenebilir. Elma, portakalın kurtlusu, organik, doğal olanını yiyebilirsiniz. Diğerlerinde tarım zehri var. Medya kışın patlıcan haberi yapmasın. Peki ne yiyeceğiz derseniz. Yumurta yiyin. Yaz ayında güneşin en dik, gölgenin en kısa olduğu zamanında 20 dakika durursanız faydası çok fazla."

İlginizi çekebilirYıldız Tilbe’den Canan Karatay'a destek