Çekmecede unuttuğu 20 bin YTL’yi 12 yıl sonra buldu

Bursa’da bir iş adamı, 2006 yılında çekmecede unuttuğu 20 bin YTL’yi 12 yıl sonra buldu.
Bursa’da bir iş adamı, 2006 yılında çekmecede unuttuğu 20 bin YTL’yi 12 yıl sonra buldu.

Bursa’da iş adamının eşi, 2006 yılında çekmecede unuttuğu 20 bin YTL’yi 12 yıl sonra bulurken tedavülden kalkan 100 YTL’lik banknotları Merkez Bankasından değiştirdi.

Bursa’da bir iş adamı, 2006 yılında çekmecede unuttuğu 20 bin YTL’yi 12 yıl sonra buldu.

Parayı çekmecedeki dosyaların altında bulan iş adamının eşi, tedavülden kalkan 100 YTL’lik banknotları Merkez Bankasından değiştirdi.

İsminin açıklanmasını istemeyen bir iş adamı, 2006 yılında ticari faaliyetinden ötürü kazandığı 100 YTL’lik banknotlardan oluşan 20 bin lirayı masasının çekmecesine koydu. İşlere dalan iş adamı, bir projeye dair dosyayı da paranın üzerine koydu.

Mesai sonrası 20 bin lirayı nereye koyduğunu hatırlayamayan iş adamı şoke oldu.

Tüm aramalarına rağmen parayı bulamayan iş adamı 20 bin liradan ümidini kesti. Kocasının dalgınlığından şikayet eden iş adamının eşi ise aradan yıllar geçmesine rağmen kayıp paranın peşini hiç bırakmadı. Geçen günlerde kocasının şirket merkezine giden kadın, çekmecedeki dosyaları kaldırınca 20 bin YTL’yi buldu. Buruk bir sevinç yaşayan kadın, kocasına tepki gösterdi.

"Zararımız 100 bin TL, bir daha yaparsa kafasını odunla kırarım"

Tedavülden kalkan parayı bulmanın şaşkınlığını yaşayan kadın, Merkez Bankası Bursa Şubesinin yolunu tuttu. Parayı gişelerden TL ile değiştiren kadın, yaşadıklarını şu şekilde anlattı:

  • "Halen yaşadıklarımıza inanamıyorum. Günlerce o parayı aradı, bulamadı. Yine ben buldum. Ama parayı kaybettiğimizdeki altın kuruna baktım. Altına çevirmiş olsaydık bugün 120 bin TL ediyordu. Ama parayı 20 bin TL ile değiştirdim. ’Bir daha yaparsan kafana odunla vururum’ dedim."
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >