Cenaze evine gittiler, sosyal mesafe kuralını hiçe saydılar

Arşiv
Arşiv

Koronavirüste normalleşme sürecine geçildiği son dönemlerde en çok dikkat edilmesi gereken şey sosyal mesafe. Şanlıurfa'daki bir taziye evinde vatandaşların maske takmadan ve sosyal mesafe kuralına dikkat etmeden toplu halde oturduğu görüntüler dikkatleri çekti.

Koronavirüs bulaşmasına neden olan taziyelerin bir benzerine bu kez Şanlıurfa'da rastlandı.

Sözcü'nün haberine göre, Şanlıurfa'da bir evde düzenlenen ve onlarca kişinin katıldığı taziyede vatandaşlar maskesiz ve sosyal mesafe kuralına uymadan gün boyu bir arada oturarak adeta hastalığa davetiye çıkardı. Uzmanlar, normalleşme sürecinde kurallara riayet edilmemesi durumunda ikinci dalganın yaşanacağı yönünde defalarca kez uyarsa da memleketin bazı yerlerinden gelen görüntüler pes dedirtiyor.

Sosyal mesafe kuralını hiçe saydılar

Bir pes dedirten görüntü de Şanlıurfa'dan geldi. Ahmet Erseven Mahallesi'nde vefat eden bir kişi için evde taziye düzenlendi.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında taziyelerin yasaklanmasına rağmen evde düzenlenen taziyede çocukların da bulunduğu onlarca kişi maskesiz ve sosyal mesafe kuralına uymadan bir arada oturdu. Taziyede çekilen görüntüler şaşkınlık oluşturdu.

Kol kola zikir çektiler

Görüntülerin devamında ise vatandaşların ilerleyen saatlerde kol kola girerek zikir çektiği görülüyor. Bütün yasaklar çiğnenerek düzenlenen taziyenin olası etkileri ise önümüzdeki günlerde belli olacak.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >