Cengiz Semercioğlu eleştirilere yanıt verdi

Cengiz Semercioğlu
Cengiz Semercioğlu

Cengiz Semercioğlu Mars Grubu'nun Kurumsal İlişkiler Direktörü Aslı Irmak Acar'la bilet fiyatlarıyla alakalı bir röportaj yapmıştı. Bu röportaja Cem Yılmaz, Şahan Gökbakar, Yılmaz Erdoğan tarafından eleştiriler gelmişti. Semercioğlu bu eleştirilere sosyal medya hesabından yanıt verdi.

Mars Grubu'nun Kurumsal İlişkiler Direktörü Aslı Irmak Acar'ın yayınlanan ve büyük ses getiren röportajında "Başka Cem Yılmaz'lar çıkar"açıklamasına ise ünlü komedyen Cem Yılmaz'dan tepki gelmiş, Şahan Gökbakar ve Yılmaz Erdoğan da Yılmaz'a destek vererek, hem Semercioğlu'nu hem de Acar'ı sert bir dille eleştirmişlerdi.

Semercioğlu, kendisine yöneltilen bu eleştirilere ise sosyal medyadan yanıt verdi ve şu ifadeleri kullandı:

"Sevgili Cem. Sevgili Yılmaz. Sevgili Şahan.

Şaka mı bu arkadaşlar?

  • 4 gündür bu meseleyi her yönüyle Hürriyet’te yazıyorum. Türkiye yapımcı-Mars kavgasını öğrendiyse benim yazılarım sayesinde öğrendi.
  • 3 gün boyunca yapımcılar ne dediyse yazdım. Hepinizin söylediklerine köşemde yer verdim…Tam yasanın geçeceği dönemde bu konuyu gündeme getirdiğim, yapımcıların sesini duyurduğum için bana teşekkür edeceğinize, 4. gün Mars’çılarla söz verdiğim için beni eleştiriyorsunuz…Herhalde şaka olmalı… “Cem Yılmaz olmazsa başka Cem Yılmaz’lar çıkar”… “Onlar film çekmezse çekeni bulacağız”… “Yeni yasa çıksa da promosyon yapmaya devam edeceğiz” laflarını söyleyen ben değilim.
  • Bu yüzden bana değil gidin söyleyene kızın. O röportajı siz yapsanız Mars’a soracağınızdan fazlasını, kaldı ki olması gerekenden daha sert şekilde ben sordum.. Buna rağmen bakıyorum da paylaşımlarınızda hep bana laf sokan bir haliniz var.
  • Bana kişisel fikrimi sorarsanız; Değil 800 milyon, milyarlarca dolar harcasanız da yeni bir Cem, yeni bir Yılmaz, yeni bir Şahan kimse çıkaramaz.Ama bu iddiada bulunan varsa, hele ki bu Türkiye’nin en büyük salon yatırımcısıysa bir gazeteci olarak bunu aktarmak benim görevim.
  • Ben sadece bunu yaptım… Meseleyi her boyutuyla Türkiye gündemine taşıdım. Lütfen hedefinizi şaşırmayın, işleri karıştırmayın."
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >