Cep telefonu satışlarında 12 bin lira üzeridekilere üç ay taksit imkanı

Arşiv
Arşiv

Fiyatı 5,000 TL'nin üzerinde olan cep telefonu satışlarında daha önce üç taksit uygulanırken satış fiyatına ilişkin bu sınır 12.000 TL'ye yükseltildi. Buna göre fiyatı 12,000 TL'nin üzerinde olan cep telefonu satışlarında 3 ay vade yapılabilecek.

Ticaret Bakanlığı, cep telefonu satışlarında telefon fiyatına ilişkin sınırı Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu'nun (BDDK) taksit kararı paralelinde yukarı çekti.

Daha önce, fiyatı 5,000 TL'nin üzerinde olan cep telefonu satışlarında 3 taksit uygulanırken, satış fiyatına ilişkin bu sınır 12,000 TL'ye çıkarıldı. Buna göre fiyatı 12,000 TL'nin üzerinde olan cep telefonu satışlarında üç ay vade uygulanabilecek.

Yenilenmiş ürün niteliğindeki cep telefonu satışlarında uygulanmayacak

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan perakende ticarette uygulanacak ilke ve kurallar hakkında yönetmelikte yaptığı düzenlemeye göre, bu sınır yenilenmiş ürün niteliğindeki cep telefonu satışları için uygulanmayacak.

  • BDDK, 5 gün önce yaptığı düzenlemeyle fiyatı 12,000 TL'ye kadar olan cep telefonu satışlarında taksit sınırını 12 aya çıkarmıştı.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >