Cephanelikte üst üste patlama: Bir sivil, 16 asker yaralı

Şnalıurfa'daki askeri mühimmat deposunda yaşanan patlamalar panik ortamı oluşturdu. -DHA
Şnalıurfa'daki askeri mühimmat deposunda yaşanan patlamalar panik ortamı oluşturdu. -DHA

Şanlıurfa'da üst üste iki patlama yaşandı. Patlamaların meydana geldiği askeri mühimmat deposundan alevler yükseldi. Belirlemelere göre patlamada bir sivil, 16 askeri personel olmak üzere, 17 kişi yaralandı.

Şanlıurfa'daki 20 Zırhlı Tugay Komutanlığı çevresinde patlamalar meydana geldi. Olay yerine çok sayıda ambulans ve itfaiye ekibi sevk edildi.

Saat 22.50 sıralarında Şanlıurfa kent merkezindeki 20'nci Zırhlı Tugay Komutanılığı çevresinde patlamalar meydana geldi. Kentin hemen tamamında duyulan şiddetli patlamaların ardından ardından bölgeden dumanlar yükselmeye başladı. İhbarla olay yerine çok sayıda ambulans ve itfaiye ekibi sevk edildi.

Milli Savunma Bakanlığı'ndan açıklama

Şanlıurfa'daki 20'nci Zırhlı Tugay Komutanlığı'nda meydana gelen patlamaya ilişkin basın açıklaması yapan Milli Savunma Bakanlığı şu ifadeleri kullandı:

  • "Şanlıurfa'da bulunan 20'nci Zırhlı Tugay Komutanlığı'na ait bir hafif silah mühimmat deposunda henüz tespit edilemeyen nedenle saat 22.50 sularında patlama meydana gelmiştir. Patlamada yaralanan personel hastaneye sevk edilmiş, çıkan yangın kontrol altına alınmış ve olay bölgesinin çevre emniyeti tam olarak sağlanmıştır. Olayla ilgili gerekli tüm tedbirler alınmış ve oluşturulan inceleme heyeti ile patlamanın nedenini belirlemek üzere derhal çalışmalara başlanmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin

Valilikten patlamaya ilişkin açıklama geldi

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, 20'nci Zırhlı Tugay Komutanlığının cephaneliğinde yaşanan patlama hakkında bilgi almak için olay yerine geldi. Burada incelemelerde bulunan Vali Erin, çıkışta basın mensuplarına açıklamada bulundu. Aynı mühimmat deposunda art arda iki patlamanın meydana geldiğini söyleyen Vali Erin, patlama sonucu 16'sı asker olmak üzere 17 kişinin yaralandığını belirtti. Patlamanın kesin nedeninin araştırıldığını dile getiren Vali Abdullah Erin, yaralıların hastanelerde tedavi altına alındığını söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ile AK Parti İl Başkanı Bahattin Yıldız da olay yerine giderek bilgi aldı.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >