Ceren'in katilinin ifadeleri ortaya çıktı: Yeni avlar aradım

Ceren Özdemir'in katil zanlısı Özgür Arduç ifadesinde yeni avlar aradığını fakat fırsat bulamadığını belirtti.
Ceren Özdemir'in katil zanlısı Özgür Arduç ifadesinde yeni avlar aradığını fakat fırsat bulamadığını belirtti.

Ordu'da 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Ceren Özdemir'i öldüren katil zanlısı Özgür Arduç'un kan donduran ifadeleri ortaya çıktı. Arduç ifadesinde Ceren'i öldürdükten sonra "Sabah inşaatta kaldım. Meyve aldım yeni avlar aradım ancak fırsatını bulamadım" dedi.

Ordu’da 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Ceren Özdemir’i evinin önünde kalbinden bıçaklayarak öldüren katil zanlısı Özgür Arduç suçunu itiraf ettiği ifadesinde cezaevinden firar ettiğinde birilerini öldürmeyi planladığını anlattı. Arduç, yeni avlar aradığını fakat fırsat bulamadığını da ifadelerine ekledi.

İşte katil zanlısının ifadeleri:

"Katliam yapmak istiyordum"

"Üzerimdeki montu bir mağazadan çaldım. Ses çıkartan aparatı kopartıp, üzerime giydim. Bıçağı bir av malzemecisinden çaldım. Param olsa silah alacaktım ama param yoktu. Katliam yapmak istiyordum. Zıpkın çalmayı da düşündüm ama ancak bıçak çalabildim. 'Bıçağın karşısında kim durabilir bir bakayım' dedim. Bir bıçak darbesinde öldürebileceğim kişiler aradım gözlerimle. Ceren’e daha fazla darbe vuracaktım ama etrafta birileri vardır, diye korktum. Ceren’i farklı noktalarda öldürmek istedim. Ama birisinde yaşlı bir adam çıktı karşıma öldüremedim. Kız az daha beni fark ediyordu. Ben hemen büfeye daldım. 'Hapisteyken mutlaka birilerini öldürmeliyim' diye kafamda tasarladım. Cinayetten sonra inşaatta sabahladım. Sabah kendime yeni avlar aradım ama fırsat bulamadım."

Ceren Özdemir'in katili Özgür Arduç
Ceren Özdemir'in katili Özgür Arduç

Sabıka kaydı kabarık

Katil zanlısı Özgür Arduç, hakkında ayrıntılar da ortaya çıktı. Olay yeri yakınındaki güvenlik kamera kayıtlarının incelenmesinin ardından kimliği tespit edilen ve yakalanan Arduç'un sabıka kaydının kabarık olduğu anlaşıldı. Yakalanma anında, genç kızın yaşamını yitirdiği saldırıda kullandığı anlaşılan bıçak ile 2 polis memurunu da yaralayan Özgür Arduç'un 2005'te yine Ordu'da çocuk cinayetinden dolayı yakalanıp 20 yıl hapis cezasına çarptırıldığı belirlendi. Cezaevine konulan Arduç'un 2017'de çıkan bir yasaya göre cezasının belli bir kısmını yattığı için açık cezaevine alındığı anlaşıldı. 2018'de açık cezaevinden firar eden Özgür Arduç'un kısa süre sonra hırsızlık yaparken suçüstü yakalanıp yine aynı yasadan yararlanarak bir kez daha açık cezaevine konulduğu saptandı. Özgür Arduç'un 1 Aralık'ta bulunduğu açık cezaevinden firar ettiği belirlendi.

Katil zanlısı tutuklandı

Ceren Özdemir’in katil zanlısı Özgür Arduç, ifadesinin alınmasının ardından "canavarca hisle kasten öldürme" suçundan tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi. Arduç sevk edildiği mahkemece tutuklandı.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >