Cesedi çekyattan çıkan kadının kızı tutuklandı

Evde fare kokusu var demişlerdi
Evde fare kokusu var demişlerdi

Konak ilçesinde dün çekyatın içinde battaniyeye sarılı cesedi bulunan Gülümser Bulut'un cenazesi, otopsi işleminin ardından toprağa verildi. İlk belirlemelere göre, kadının vücudunda darp veya kesici-delici alet izine rastlanmadığı öğrenildi.

İzmir'in Konak ilçesinde dün çekyatın içinde battaniyeye sarılı cesedi bulunan Gülümser Bulut'un cenazesi, otopsi işleminin ardından defnedildi.

Anafartalar Mahallesi'nde annesi Bulut'un (66) cesedinin bulunmasının ardından gözaltına alınan H.A'nın emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Emniyetteki ifadesinde suçlamaları kabul etmediği öğrenilen zanlı, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Bulut'un komşuları şaşkınlık yaşadı

Bulut'un komşuları olay nedeniyle şaşkınlık yaşadı.

Mahalle sakinlerinden Hasan Çankaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Bulut'un karşı dairesinde oturduğunu, kendisini en son cuma günü balkonda gördüğünü söyledi.

Anne ile kızının uzun zamandır birlikte yaşadığını ifade eden Çankaya, "'Ara sıra kavga ediyorlar.' diyorlardı. H.A. teyzesiyle annesini aramış, bulamayınca akşam eve dönmüşler. H.A, 'Evde fare gibi bir şey kokuyor.' demiş. Sonra çekyatın altına bakmışlar ve cesedi bulmuşlar. Olaydan sonra H.A'yı götürdüler, bir daha gelmedi." şeklinde konuştu.

Kadının cenazesi toprağa verildi

Gülümser Bulut'un, İzmir Adli Tıp Kurumundaki otopsi işlemi tamamlandı.

İlk tespitlere göre, vücudunda darp veya kesici-delici alet izine rastlanmayan Bulut'un kesin ölüm nedeninin detaylı otopsinin ardından belirleneceği öğrenildi.

Yakınlarına teslim edilen Bulut'un naaşı, Gültepe Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Anafartalar Mahallesi'nde annesi Gülümser Bulut ile yaşayan H.A'nın polisi arayıp ihbarda bulunması üzerine evde yapılan incelemede, Bulut'un cesedinin battaniyeye sarılarak çekyatın içine konulduğu belirlenmişti.

H.A'nın, olayla ilgili ilk ifadesinde annesinin birkaç gündür kayıp olduğunu, teyzesiyle aradıklarını ancak bulamadıklarını, akşam eve döndüğünde gelen kokular üzerine arama yaptığını ve annesinin cesedini çekyatın içinde battaniyeye sarılı bulduğunu söylediği öğrenilmişti.

Bulut hakkında kayıp başvurusunun bulunmadığını tespit eden polis ekipleri, kızı H.A'yı gözaltına almıştı.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >