Cezaevindeki Adnan Oktar’ı ilk onlar ziyaret etti

Adnan Oktar
Adnan Oktar

Silivri'den Edirne F Tipi cezaevine nakledilen Adnan Oktar'ın ilk ziyaretçileri abisi ve yeğeni oldu. Oktar ziyaretçileriyle ilk kapalı görüşünü yaptı.

Bir hafta önce tutuklanan ve Edirne F Tipi cezaevine nakledilen Adnan Oktar yakınları tarafından ziyaret edildi. Oktar, ilk iki gün kameralı gözlem odasında cezaevinin psiko-sosyal uzmanları tarafından müşahede altında tutulduktan sonra 3 kişilik bir koğuşa nakledildi. Oktar'ın ilk ziyaretçileri ise dün geldi.

İlk ziyaretçileri ağabeyi ve yeğeni oldu

Oktar'ın kadın doğum uzmanı abisi Kenan Oktar ve yeğeni Gamze Oktar; Adnan Oktar'ı cezaevinde ziyaret etti. Oktar, abisi ve yeğeniyle cam paravanın arkasından ahizelerle görüştü. Görüşmeye cezaevi görevlileri de nezaret etti. Yarım saatlik görüşmenin ardından Kenan Oktar ve Gamze Oktar cezaevinden ayrıldı.

Ayda bir kez açık görüş yapma hakkı var

Oktar'ın normal şartlarda ilgili kanuna göre yakınlarıyla haftada bir kapalı görüş; ayda bir kez de açık görüş yapma hakkı var. Ancak disiplin cezası aldığı takdirde bu hakkı kısıtlanabilir.

169 kişi tutuklandı

  • İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma kapsamıdna Oktar'ın 'suç işlemek amacıyla örgüt kurma', 'çocuğun cinsel istismarı', 'nitelikli cinsel saldırı', 'şantaj', 'mal varlığı değerlerini yurt dışına çıkarma' ve 'cebir, şiddet ve tehdit kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma' gibi suçlardan tutuklanmasına karar verilmişti.

Operasyonlarda 187 kişi gözaltına alınmış bunlardan 168'i tutuklanmıştı. Oktar'ın yakın koruması Cüneyt Özyaşar'ın da dün tutuklanmasıyla bu sayı 169 oldu. Bazı firari zanlılar ise halen aranıyor.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >