Cilde iyi gelen bir mucize: Asma yaprağı

Asma yaprağı, hem görüntüsü hem kokusu hem de sağlık noktasında sağladığı faydayla öne çıkmayı başarıyor.

Günümüzde geliştirilen birçok formül ve ürün ile ciltte zamanın etkilerini azaltmak mümkün. Üzümün cilt üzerine olumlu etkilerini keşfeden bilim insanları şimdi de asma yaprağı sapıyla cildin yaşlanmasını doğal içeriklerle yavaşlatıyor.

Bitkilerin bakteri ve mantarlara karşı savunma için ürettiği bir enzim olan Resveratrol, antioksidan özellikleri ile hücre yaşlanması ve bedenin genel bozulmasına karşı bir tedavi olarak görülüyor.

Resveratrol'ün en güçlü antioksidanlardan birisi olduğu ve serbest radikallere karşı cildi koruduğu söyleniyor. Bu da gözle görülebilir şekilde yaşlanma önleyici bir etki sağlıyor. Ciltte yaşlanma etkilerini yok etmek, daha sıkı ve daha canlı bir görünüm için içeriğinde resveratrol olan ürünler tavsiye ediliyor.

Cildin yaşlanmasını önlüyor

Fransa'da araştırmacılardan ve formül üreticilerinden oluşan bir ekip, ünlü bağ uzmanı Prof. Dr. Joseph Vercauteren ile gerçekleştirdikleri iş birliği sayesinde dünya çapında etkinliği kanıtlanan birçok patent geliştirdi. Resveratrol de bu patentlerden biri.

Asma sapı Resveratrolü ve mikro hiyalüronik asit birleşimi cildin derinlerine kadar nüfuz ederek cilde yaşlanma karşıtı etki ediyor.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >