Çinli mucit bin 560'ıncı denemede başardı: Uçan motosiklet icat etti

Uçan motosiklet projesi için iki yıl uğraştı
Uçan motosiklet projesi için iki yıl uğraştı

Çin'in Hunan bölgesinde yaşayan mühendis Zhao Deli, uçan motosiklet projesini gerçekleştirebilmek için iki yıl boyunca uğraştı ve bin 560'ıncı denemesinde başarılı oldu.

Çin’in Hunan bölgesinde yaşayan ve mühendis olan Zhao Deli, uçan motosiklet projesini gerçekleştirdi. İki yıl boyunca gecesini gündüzüne katan Çinli mühendis denemesinde başarıya ulaştı.

Bin 560 kez denedi

Başarılı geçen denemenin ardından motoruyla yere inen ve motoru, Çin’in kurgusal süper kahramanı Maymun Kral'ın kullandığı uçan bir bulut olan Jin Dou Yun (Büyülü Bulut)’a benzeten Zhao Deli, yerel kaynaklara konuyla ilgili “Bu bin 560’ıncı uçuş testinden sonra hayalim gerçekleşti” dedi.

Bin 560 deneme yaptı
Bin 560 deneme yaptı

Proje için evini sattı

  • Bu projeyi gerçekleştirebilmek için evini satmak zorunda kalan mühendis, motosikletin; 8 pervaneye sahip olduğunu, 50 -100 kg arasında yük taşıyabileceğini, maksimum kalkış ağırlığının 256 kg, maksimum hızın 44 km/s ve 30 dakikalık pil ömrünün olduğu bilgisini verdi.

Proje için evini sattı
Proje için evini sattı

Aracın görüntülerdeki ulaştığı yüksekliklere göre bunun, insanların işe giderken trafik sıkışıklığını geçmesine yardımcı olmak için yeterli olabilecek kapasiteye sahip olduğu belirtildi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >