Çizgi romandan beyaz perdeye uzanan efsane: Zorro

Çizgi romandan beyaz perdeye uzanan efsane: Zorro
Çizgi romandan beyaz perdeye uzanan efsane: Zorro

Dünyanın en eski süper kahramanlarından biri olan Zorro efsanesinin nasıl ortaya çıktığını hiç merak ettiniz mi?

Dünya çapında büyük kitlelerin severek izlediği süper kahramanların başında gelen Zorro, 1919 yılında bir çizgi roman olarak can buldu. Zaman içinde çok sevilen bu karakter beyaz perdeye taşındı.

1919’da başladı

                  
                  
                  Zorro efsanesi, 1919 yılında Pulp Dergisi'nde başladı.
1919’da başladı Zorro efsanesi, 1919 yılında Pulp Dergisi'nde başladı.
Kısa sürede ilgi gördü

                  
                  
                  Johnston McCulley'in hayali kahramanı Zorro, kısa sürede çok sevildi.
Kısa sürede ilgi gördü Johnston McCulley'in hayali kahramanı Zorro, kısa sürede çok sevildi.
Eski bir muhabir

                  
                  
                  Don Diego de la Vega nam-ı diğer Zorro, eski bir polis muhabiriydi. Uzun yıllar Avrupa'da yaşayan asil bir ailenin mensubu olan Don Diego de la Vega, Kaliforniya'ya döner. Don Diego de la Vega, ülkeye döner dönmez bir idam olayına şahit olur.
Eski bir muhabir Don Diego de la Vega nam-ı diğer Zorro, eski bir polis muhabiriydi. Uzun yıllar Avrupa'da yaşayan asil bir ailenin mensubu olan Don Diego de la Vega, Kaliforniya'ya döner. Don Diego de la Vega, ülkeye döner dönmez bir idam olayına şahit olur.
Kimliğini gizler

                  
                  
                  İdama karşı olan Don Diego de la Vega, bu olaya tepki göstermek ister. Ancak ailesinin adını gölgelemeyi göze alamaz. Bu nedenle etrafa kendini zengin ve kaygısız biri olarak tanıtır.
Kimliğini gizler İdama karşı olan Don Diego de la Vega, bu olaya tepki göstermek ister. Ancak ailesinin adını gölgelemeyi göze alamaz. Bu nedenle etrafa kendini zengin ve kaygısız biri olarak tanıtır.
Siyah maskeli kahraman

                  
                  
                  Siyah pelerini ve maskesiyle ortaya çıkan Zorro, adalet için mücadele etmeye başlar. Çizgi roman ile yolculuğuna başlayan Zorro'nun filmleri ve dizileri de çekildi. Ayrıca Zorro'yu çizgi film olarak da izledik.
Siyah maskeli kahraman Siyah pelerini ve maskesiyle ortaya çıkan Zorro, adalet için mücadele etmeye başlar. Çizgi roman ile yolculuğuna başlayan Zorro'nun filmleri ve dizileri de çekildi. Ayrıca Zorro'yu çizgi film olarak da izledik.
The Mask of Zorro / Maskeli Kahraman Zorro (1998)
The Mask of Zorro / Maskeli Kahraman Zorro (1998)
The Legend of Zorro / Zorro Efsanesi (2005)
The Legend of Zorro / Zorro Efsanesi (2005)
Unutulmayan oyuncu

                  
                  
                  Üzerinden yıllar da geçse, 1958 yılında yayınlanmaya başlayan dizide başrol oynayan Guy Williams bizlere Zorro efsanesini sevdiren isimdir. Birçok kişi Zorro denildiği zaman halen onun nüktedan gülümsemesini hatırlar.
Unutulmayan oyuncu Üzerinden yıllar da geçse, 1958 yılında yayınlanmaya başlayan dizide başrol oynayan Guy Williams bizlere Zorro efsanesini sevdiren isimdir. Birçok kişi Zorro denildiği zaman halen onun nüktedan gülümsemesini hatırlar.
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >