Türk kahvesi mucizesi: Günde 1 fincan tüketin

Bilinenin aksine, Türk kahvesi yeteri miktarda içildiğinde bir şifa deposudur.
Bilinenin aksine, Türk kahvesi yeteri miktarda içildiğinde bir şifa deposudur.

Geleneksel Türk mutfağının incisi Türk kahvesinin faydaları saymakla bitmeyecek türden... Sohbetlerin vazgeçilmezi Türk kahvesinin tek bir fincanı bile şifa deposu; siz yine de abartmadan tüketmeye özen gösterin. 1 fincan Türk kahvesi içince vücudunuzda bakın neler oluyor?

Türk kültürümüzde 500 yıllık bir geçmişe sahip olan kahve, bilinenin aksine vücuda çok sayıda fayda sağlıyor.

Kahvenin insülin direncini kırıcı etkisi, tatlı ihtiyacını önler. Böylelikle sürekli tatlı yeme isteği olan kişilerin bu isteklerini bastırmada kahve içmeleri önerilir.
Kahvenin insülin direncini kırıcı etkisi, tatlı ihtiyacını önler. Böylelikle sürekli tatlı yeme isteği olan kişilerin bu isteklerini bastırmada kahve içmeleri önerilir.
 • Çarpıntı yapar, gece uyutmaz, huzursuz eder diye bilinen kahve; aslında her gün düzenli olarak içildiğinde tam bir şifa deposu.
Tansiyonu dengeler!

                  
                  
                  İçeriğindeki kafein oranı sayesinde kısa süreli olarak tansiyonu yükselten Türk kahvesi, düzenli tüketildiği durumlarda tansiyonu dengelemeye yardımcı olur.
Tansiyonu dengeler! İçeriğindeki kafein oranı sayesinde kısa süreli olarak tansiyonu yükselten Türk kahvesi, düzenli tüketildiği durumlarda tansiyonu dengelemeye yardımcı olur.
Her sabah aç karnına bir fincan...

                  
                  
                  Kahve tüketmek hafızayı güçlendirirken güçlü hafızayla beraber kişinin yoğunlaşmasına da yardımcı olduğunu söylemiştik. Özellikle sabahları tüketilen Türk kahvesi, zihinsel fonksiyonları destekler.
Her sabah aç karnına bir fincan... Kahve tüketmek hafızayı güçlendirirken güçlü hafızayla beraber kişinin yoğunlaşmasına da yardımcı olduğunu söylemiştik. Özellikle sabahları tüketilen Türk kahvesi, zihinsel fonksiyonları destekler.
Konsantrasyon sağlar!

                  
                  
                  Özellikle odaklanma sorunu yaşayan kişiler için oldukça değerli olan Türk kahvesi, bir işe ya da bir metne odaklanmaya yardımcı olur.
Konsantrasyon sağlar! Özellikle odaklanma sorunu yaşayan kişiler için oldukça değerli olan Türk kahvesi, bir işe ya da bir metne odaklanmaya yardımcı olur.
Yağ yakımını sağlar

                  
                  
                  Fazla yağ oluşumu,beraberinde aşırı kilo alımı ve stresi de getirir. Türk kahvesi, tüketildiğinde tokluk hissi vererek yağ yakımını sağlar.
Yağ yakımını sağlar Fazla yağ oluşumu,beraberinde aşırı kilo alımı ve stresi de getirir. Türk kahvesi, tüketildiğinde tokluk hissi vererek yağ yakımını sağlar.
Kanser hücrelerinden koruyor

                  
                  
                  Günde tek bir fincan kahve bile kanser oluşumunu önlemede yardımcı oluyor.
Kanser hücrelerinden koruyor Günde tek bir fincan kahve bile kanser oluşumunu önlemede yardımcı oluyor.
Antioksidan etkisi

                  
                  
                  Telvesi ile beraber tüketilmesi halinde Türk kahvesinin antioksidan etkisi olduğu da iddia ediliyor.
Antioksidan etkisi Telvesi ile beraber tüketilmesi halinde Türk kahvesinin antioksidan etkisi olduğu da iddia ediliyor.
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >