Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Bağdadi'nin eşi de yakalandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan -AA
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan -AA

ABD tarafından yürütülen operasyon sonucunda DEAŞ elebaşı Bağdadi'nin ölü ele geçirilmesinin ardından, Türkiye tarafından düzenlenen başarılı operasyonla Bağdadi'nin ablası yakalanmıştı. Ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, DEAŞ ile ilgili çok kritik bir bilgi paylaştı. Cumhurbaşkanı, DEAŞ elebaşı Bağdadi'nin eşinin de yakalandığını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi 70. Yıl Kutlama Töreni'ne katıldı.

Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, "Dindar neslin olduğu bir ülkede, inanıyorum ki tüm manevi değerler bir anda yüksek bir sıçrama yapacak ve birbirini menfaat, makam, mevki için değil Allah için seven bir millet ortaya çıkacaktır." dedi.

Erdoğan, şöyle konuştu:

  • "Yedi düvel üzerimize saldırıyor. Peki onlar üzerimize saldırıyor diye biz geçmişte olduğu gibi sünepe durumuna geçip, yanaklarımızı çevirip 'tokatlayın' diyecek miyiz? Diyemeyiz. Onun için dik durmaya mecburuz."

"Bağdadi'nin eşi yakalandı"

DEAŞ elebaşı Bağdadi'nin eşinin yakalandığını açıklayan Erdoğan, şöyle devam etti:

"Terörist, kendi sapkın davası için gözünü kırpmadan masumların kanını döken kişidir. Bu bakımdan Müslüman'dan terörist olmaz. Utanmadan, sıkılmadan 'İslami terör' ifadesini kullanan Batı'nın önce aynaya bakması lazım. Eğer terörist arıyorsanız onlar sizde. İslam'ın adını kullanarak terör faaliyeti yürütenlerin tamamının üzerini kazıyın, altından İslam düşmanları çıkacaktır. FETÖ'nün gerçekte ne olduğunu görmek istiyorsanız elebaşlarının nerede, kimlerin himayesinde yaşadığına bakınız."

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >