Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: En düşük emekli maaşı 7 bin 500 lira oldu

​Cumhurbaşkanı Erdoğan
​Cumhurbaşkanı Erdoğan

Cumhurbaşkanı Erdoğan, en düşük emekli maaşının 7 bin 500 lira olacağını duyurdu. Erdoğan "5 bin 500 lira olan emekli aylığını 2 bin lira artırıyoruz" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NTV-Star TV ortak yayınında gündemi değerlendirdi. Erdoğan, emeklilerle ilgili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Hazine ve Maliye Bakanlığı ile bir çalışma yaptıklarını belirterek, “Açıklamak bana kaldı. Bu akşam buradan güzel müjdeyi vermiş olayım. En düşük emekli maaşı 7 bin 500 olacak. 5 bin 500 TL olan emekli aylığını 2 bin TL artırıyoruz. Hayırlısı olsun” dedi.

Bakan Bilgin'den paylaşım

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, "Türkiye Cumhuriyeti sosyal devlet anlayışıyla emeğin ve emeklinin yanında. En düşük emekli maaşını 7500 TL’ye yükseltiyoruz" açıklamasında bulundu.

'Tüm emeklilerimize hayırlı uğurlu olsun'

En düşük emekli aylığının 7 bin 500 TL'ye yükseltilmesinin ardından Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati Twitter hesapından yaptığı paylaşımda, "Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan'ın müjdesini paylaştığı üzere en düşük emekli aylığı 7 bin 500 liraya yükseltilmiştir. Tüm emeklilerimize hayırlı, uğurlu olsun" ifadelerini kullandı.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >