Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Ağaç Dikme Bayramı' çağrısına yanıt verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ağaç dikme bayramı kapsamında başlatılan kampanyaya destek verdiğini açıkladı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ağaç dikme bayramı kapsamında başlatılan kampanyaya destek verdiğini açıkladı

YouTuber Enes Şahin, Twitter üzerinden 'Ağaç Dikme Bayramı' adı altında bir kampanya başlattı.

Milletvekilleri dahil olmak üzere bazı sanatçılarında destek verdiği bu çağrıya Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan da yanıt geldi.

Cumhurbaşkanı Twitter hesabından Şahin'e cevap vererek, ''Ben ve arkadaşlarım her zamanki gibi üzerimize düşeni yapacağız" dedi.

Ağaçlandırmanın önemine değinmek için sosyal medya üzerinden bir kampanya başlatan YouTuber Enes Şahin, ''Bir fikrim geldi. Biz neden "Ağaç Dikme Bayramı" ilan etmiyoruz. Her yıl bir gün ayıralım, çoluk çocuk maaile, 82 Milyon ağaç dikelim. Hem dünyaya örnek olalım hem gelecek nesillere yemyeşil bir ülke bırakalım'' dedi. Şahin'in bu tweeti sosyal medya üzerinde kısa sürede yanıt buldu ve destek paylaşımları gelmeye başladı.

Bu çağrıya bir destek de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan geldi.

'Üstümüze düşeni yaparız'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, YouTuber Enes Şahin'in Twitter'da paylaştığı ve kısa sürede etkileşim alan "Ağaç Dikme Bayramı" ilan edilmesi teklifini yanıtladı. Fikri beğendiğini belirten Cumhurbaşkanı, paylaşımında, "Bu çok güzel bir fikir Enes. Biz her zaman yemyeşil bir Türkiye için çalıştık, çalışıyoruz. Milli bir ağaçlandırma bayramımızın olması için de ben ve arkadaşlarım her zamanki gibi üzerimize düşeni yapacağız." ifadelerine yer verdi.

Cumhurbaşkanına teşekkür etti

Teklifin sahibi Enes Şahin, Erdoğan'ın yanıtı üzerine, hesabında sabitlediği paylaşımında, Türk bayrağı, ağaç ve gücü simgeleyen emoji ile "Sayın Cumhurbaşkanım, çağrımıza yanıt verdiğiniz için çok mutlu olduk. Gençlerin ve yüz binlerin sesi olduğunuz için minnettarız." sözleriyle Erdoğan'a desteğinden dolayı teşekkür etti.

Ağaç dikme bayramı için çalışmalar başladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ağaç dikme bayramına destek vermesinin ardından Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli Twitter üzerinden bir açıklama yaparak, ''Sayın Cumhurbaşkanımız @RTErdogan’ın talimatları alınmıştır. En kısa sürede uygun bir günün “Ağaç Dikme Bayramı” olarak ilan edilmesi için çalışmalara başlıyoruz. Bu bayram, ülkemizin geleceğine armağan edilen en değerli bayramlardan biri olacak'' dedi.

İlk kez GZT'ye konuştu