Cumhurbaşkanı Erdoğan onayladı: Askerlerin terhisi bir ay uzadı

Arşiv
Arşiv

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan kararla askerlerin terhis süreleri uzatıldı. Buna göre, 1 Kasım 2019-1 Aralık 2019 tarihleri arasında silah altına alınan erbaş ve erlerin askerlik hizmet süresi bir ay uzatılacak.

Koronavirüs önlemleri nedeniyle askerlerin terhis tarihlerinde değişiklik olması bekleniyordu. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, geçtiğimiz günlerde askerlik celp ve terhis tarihleriyle ilgili bir açıklama gerçekleştirdi. Bakan Akar'ın açıklamasından sonra askerliğin bir ay uzatılması Resmi Gazete'de yayımlandı.

Nisan ayında askere alınmalar ertelendi

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar,açıklamasında, "Bugüne kadar Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) bünyesinde gözümüz gibi sakındığımız Mehmetçik ile yeni gelecek evlatlarımızın salgına karşı korunması maksadıyla daha önce kritik dönemlerde uyguladığımız gibi Nisan ayında askere alınacak 53 bin yükümlü gencimizin silah altına alınmasının ertelenmesinin, birliklere yeni er gelmeyeceği için de Kasım 2019 celp döneminde silah altına alınanların hizmet süresinin bir ay uzatılmasının ve bir ay sonra konunun yeniden incelenmesinin uygun olacağı değerlendirilmiştir." ifadelerini kullandı.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >