Cumhurbaşkanı Erdoğan, Süleyman Soylu'nun istifasını kabul etmedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Elazığ'da depremzedeler için yürütülen çalışmaları incelerken (Arşiv)
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Elazığ'da depremzedeler için yürütülen çalışmaları incelerken (Arşiv)

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Sayın Bakanımız istifa talebini sayın Cumhurbaşkanımıza sunmuş, Cumhurbaşkanımız bu talebi uygun bulmadığını kendisine ifade etmiştir." denildi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada 15 Temmuz darbe girişiminin hemen arkasından İçişleri Bakanlığı görevine getirilen Süleyman Soylu'nun, bugüne kadar başarılı çalışmalarıyla milletin takdirini kazandığı belirtildi.

İletişim Başkanlığı'nın açıklaması şöyle:

15 Temmuz darbe girişiminin hemen arkasından İçişleri Bakanlığı görevine getirilen sayın Süleyman Soylu, bugüne kadar başarılı çalışmalarıyla milletimizin takdirini kazanmıştır.

"Terör örgütleriyle kararlı bir mücadele verdi"

Terör örgütlerinin ülkemizdeki eylem kapasitelerinin önemli ölçüde azaltılmasında Sayın Bakanımızın yürüttüğü kararlı mücadelenin büyük payı vardır. Aynı şekilde deprem gibi doğal afetlerin ardından yapılan çalışmalarda da, İçişleri Bakanımız sürekli sahada olarak güçlü bir koordinasyon gerçekleştirmiştir.

"Koronavirüs sürecinde kamu güvenliğini temin etti"

Koronavirüs salgının sağlık hizmetleri, gıda tedariki ve kamu güvenliği boyutu da bulunduğu bir gerçektir. İçişleri Bakanımız, bir ayı aşkın süredir yürüttüğü başarılı çalışmalarıyla, bu süreçte ülkemizde kamu güvenliği konusunda hiçbir sıkıntı çekilmemesini temin etmiştir.

"Nihai kararı Cumhurbaşkanımız verir"

Sayın Bakanımız istifa talebini sayın Cumhurbaşkanımıza sunmuş, Cumhurbaşkanımız bu talebi uygun bulmadığını kendisine ifade etmiştir. Bir makam sahibinin istifasını sunması kendi takdiridir, fakat nihai karar sayın Cumhurbaşkanımıza aittir. İçişleri Bakanımızın istifası kabul edilmemiştir, kendisi görevine devam edecektir

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan açıklama

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Cumhurbaşkanımız, İçişleri Bakanımızın istifası kabul etmemiştir, kendisi görevine devam edecektir. Birlik ve beraberliğimize kimse balta vuramayacaktır." dedi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >