Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye'deki hedefini açıkladı

Erdoğan: Münbiç'ten Irak sınırına kadar olan bölgeyi güvenli hale getireceğiz.
Erdoğan: Münbiç'ten Irak sınırına kadar olan bölgeyi güvenli hale getireceğiz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan'da Türk Dili Konuşan Ülkeler İş Birliği Konseyi 7. Zirvesi'nde konuşma yaptı. Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin bilgi veren Erdoğan, "Münbiç'ten Irak sınırına kadar olan bölgeyi güvenli hale getireceğiz" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bakü'de Türk Dili Konuşan Ülkeler İş Birliği Konseyi (Türk Konseyi) 7. Zirvesi'ne katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin bilgi verdi. Şu ana kadar bin kilometrekarelik alanın terörden kurtarıldığını söyleyen Cumhurbaşkanı, "Münbiç'ten Irak sınırına kadar olan bölgeyi güvenli hale getireceğiz" hedefini açıkladı.

Erdoğan burada yaptığı konuşmadan öne çıkanlar şöyle:

"Bir terör örgütüyle diğeri tasviye edilmez"

Suriye'de son 8 yılda yaşadıklarımız bir terör örgütü ile diğerinin tasviye edilemeyeceğini göstermiştir. PKK/YPG'yi tasviye etmek için 9 Ekim'de önemli bir adım attık. Birinci amacı PKK/YPG kaynaklı terör tehdidinin ortadan kaldırılması. İkinci nedeni misafir ettiğimiz Suriyeli Arapların ülkelerine dönmelerini sağlamaktır. Bugün harekatın 7. günündeyiz. Güvenli bölge haritasına uygun şekilde operasyon devam ediyor. Bu sabah itibarıyla yaklaşık bin kilometrekarelik alanı bölücü terör örgütünün işgalinden kurtardık.

"Münbiç'ten Irak sınırına kadar olan bölgeyi güvenli hale getireceğiz"

  • Kısa zamanda Münbiç'ten Irak sınırına kadar olan bölgeyi güvenli hale getireceğiz. Sığınmacıların evlerine dönmelerini temin edeceğiz. Türkiye'nin teröre karşı verdiği beka mücadelesinde kardeşlerimizden çok güçlü destek bekliyoruz.
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >