POLİTİKADAN DOSYA HABERE, YEREL HABERDEN ÖZEL ÇALIŞMALARA KADAR HABERİN SOSYAL MEDYASINDASINIZ. BAZEN 'CİDDİ MESELE' BAZEN BİR DAKİKALIK VİDEOLARLA GÜNDEME DAİR ÖNEMLİ DETAYLARLA BURADAYIZ.

20.356 Takipçi
JURNAL.İST HAKKINDA

Cumhurbaşkanı Erdoğan talimat verdi: Saldırılara misliyle karşılık verilmeye devam edilecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi’nin açılış törenine katıldı

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İdlib'de Mehmetçiğe hain saldırı sonrası bir basın toplantısı düzenledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın saldırılara karşı verdiği talimatın detaylarını paylaşan Çelik, gelinen noktada kararlılığın en üst düzeyde olduğunu belirtti.

İçindekiler

Çelik, İdlib'de rejim güçlerinin saldırısına ilişkin, "Rejim hedeflerini ateş altına alma faaliyeti yoğun bir şekilde kesintisiz sürmektedir." dedi.

"Saldırılara misliyle karşılık verilmeye devam edilecek"

İdlib'de gözlem noktalarından çekilmenin söz konusu olmadığını ifade eden Çelik, şunları kaydetti:

"Bugün ortaya çıkan tablo, rejimin saldırganlığının aynı şekilde devam ettiği, çatışmasızlık bölgesinin statüsünün yok edilmesine dönük bütün kuralları, bütün mutabakatları ihlal eden yaklaşım içinde olduğudur. Saldırılara misliyle karşılık verilmeye devam edilecektir. Cumhurbaşkanımız, ilgili kurumlara gerekli talimatları vermiştir. Rejim, saldırganlıkla ihlal ettiği çizginin gerisine çekilinceye kadar TSK gereken çalışmaları yapacaktır."

"NATO'nun Türkiye ile dayanışma göstermesi gerekir"

AK Parti Sözcüsü Çelik, (İdlib'de rejimin saldırısına) Verilen karşılıklar zaten bir operasyondur. Ama biz bunu herhangi bir yeri ele geçirmek için, mutabakatların dışındaki bir mevziyi ele geçirmek için, bir hedefe ulaşmak için yapmıyoruz." dedi.

Çelik sözlerini şu şekilde sürdürdü: "NATO'nun doğası gereği Türkiye ile dayanışma göstermesi gerekir. 'Türkiye şu kadar saldırıya uğruyor, güney sınırlarımızı koruyor, mültecileri barındırarak çok büyük iş yapıyor' açıklamalarını sık sık duyuyoruz. Bu açıklamaları yapıp Türkiye'yi takdir edenlerden, Türkiye'nin yanında nasıl duracağına dair de sözler duymak istiyoruz."

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik

"Libya ikinci bir Suriye haline getirmemelidir"

AK Parti Sözcüsü Çelik, "Bazı ülkelerin bazı hesaplarla Libya'yı ikinci bir Suriye haline getirmesine müsaade edilmemesi gerekir. Burada Hafter'in saldırganlığına göz yumulması demek Libya'nın ikinci bir Suriye haline gelmesi demektir." diye konuştu.

KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı'nın açıklamaları

AK Parti Sözcüsü Çelik, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın açıklamalarına ilişkin, "Saldırganlık içine girmesi, rencide edici cümleler kurması başka cevapları da gerektirecektir." dedi.

Cumhurbaşkanlığı: Rusya üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmeli
İlginizi çekebilirCumhurbaşkanlığı: Rusya üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmeli
Esed rejimine Türkiye'den sert yanıt: 115 hedef yerle bir edildi
İlginizi çekebilirEsed rejimine Türkiye'den sert yanıt: 115 hedef yerle bir edildi
🗣️ İdlib'de şimdi ne olacak? Hain saldırı sonrası uzmanlardan ilk yorumlar
İlginizi çekebilir🗣️ İdlib'de şimdi ne olacak? Hain saldırı sonrası uzmanlardan ilk yorumlar
🤲🏼 İdlib'den acı haber: 5 askerimiz şehit oldu
İlginizi çekebilir🤲🏼 İdlib'den acı haber: 5 askerimiz şehit oldu