Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni COVID-19 kısıtlamalarını duyurdu

Cumhurbaşkanı Erdoğan (Arşiv)
Cumhurbaşkanı Erdoğan (Arşiv)

Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, pazar yeri market gibi yerlerdeki denetimlerin artırılacağını belirterek; paket servis hariç lokanta, restoran, pastane, berber, kuaför, yüzme havuzu, kaplıca, internet kafe, halı saha, tiyatro, sinema gibi yerlerde hizmetlerin saat 22'de sona ereceğini duyurdu.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

Türkiye, bazı şehirlerimizde zaman zaman endişe verici artışlara rağmen genel olarak kontrollü bir süreç yaşıyor. Günlük hasta sayımız her bakımdan yönetilebilir seviyededir.

Esnek mesai teşvik edilecek

Esnek mesai uygulaması teşvik edilecek. Pazar yeri market gibi yerlerdeki denetimler artırılacaktır. Paket servis hariç lokanta, restoran, pastane, berber, kuaför, yüzme havuzu, kaplıca, internet kafe, halı saha, tiyatro, sinema gibi yerlerde hizmetler saat 22'de sona erecektir.

Vatandaşlarımızdan kalabalık ortamlardan kaçınmalarını ev ziyaretini mecbur olmadıkça yapmamalarını özellikle rica ediyorum.

Yüz yüze eğitim

Hamdolsun şu ana kadar bu süreci başarıyla götürdük. Salgın tedbirleri dolayısıyla faaliyetine ara verdirdiğimiz veya sınırlandırdığımız pek çok alanda normalleşme adımlarını atmıştık. Okullarımızdaki sınıfların bir kısmında eğitim öğretim yüz yüze başlaması kararını kamuoyuyla paylaşmıştık. Salgının seyrine göre önümüzdeki haftalarda diğer sınıfların durumlarını değerlendireceğiz.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >