Cumhurbaşkanı Erdoğan yerli otomobil hakkında yeni bir açıklama yaptı

Yerli otomobil
Yerli otomobil

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'da düzenlenen canlı yayında yerli otomobil projesini imzalayan beş babayiğit hakkında yeni bir açıklama yaptı. Erdoğan, 'İşi ağırdan alıyorlar' şeklinde konuştu. Tüm ayrıntılar haberimizde:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün canlı sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlanan organizasyonda yerli otomobil projesini yürüten beş şirket hakkında önemli bir açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, beş babayiğit hakkında 'ya yapacaklar ya da hesaplaşacağız' şeklinde konuştu.

Yerli otomobil projesinde otomobilin elektrikli olacağı geçtiğimiz dönemlerde açıklanmıştı.
Yerli otomobil projesinde otomobilin elektrikli olacağı geçtiğimiz dönemlerde açıklanmıştı.

'İşi ağırdan alıyorlar!'

Bilindiği gibi yerli otomobil projesinden uzun süredir bahsediliyor. Ancak şu ana kadar gösterilen herhangi bir prototip yok. Fakat bu sözün şirketler tarafından verildiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu açıklamayı yaptı.

  • İşi ağırdan alıyorlar. İmzayı attılar, ya yapacaklar ya da hesaplaşacağız. Onlar yapmazsa yabancılarla görüşürüz, yerli otomobili onlarla ortaklaşa yaparız.

Daha önce hazırladığımız bir dosya konusunda yerli otomobille ilgili şu ana kadar ortaya çıkan tüm detayları bir araya getirmiştik. Detayları aşağıda bulabilirsiniz.

İlginizi çekebilirA'dan Z'ye: Yerli otomobilin şu ana kadar belli olan tüm ayrıntıları!