Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İdlib'deki saldırılarla ilgili açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İdlib'de yaşanan gelişmelerle ilgili açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Dün rejim ciddi manada İdlib'de misliyle belalarını buldu. Ama yetmez. Devamı gelecek" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İdlib'de yaşanan gelişmelerle ilgili çok önemli açıklamalar yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İdlib'deki gelişmelere ve rejim saldırılarına değindi. "Gerekli karşı cevapları en üst düzeyde Suriye tarafına verdik" diyen Erdoğan, "Bunlar, bizim Mehmetlerimize saldırdıkça bedelini çok ama çok ağır ödeyecekler. Özellikle İdlib'de misliyle belalarını buldular. Ama yetmez, daha devam edecek. Atacağımız adımları yarın açıklayacağım" ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkan diğer başlıklar şöyle:

"Bir daha asla milletimizin üstünde vesayet gölgesi düşürmeyecek. Kuşatıcı tavrımızı sürdüreceğiz.

Tek parti yıllarında kültür hayatımızı esir alan anlayış, çağ dışı yaftası vurduğu kadim değerlerimizi bu topraklardan söküp atmak için her yolu denedi. Milletin değerlerini, milletin zevk ve kültürünü gerilik emaresi olarak gören bu kültürel faşizm, en büyük darbeyi Türkiye'nin kültür ve sanat hayatına vurdu."

Ne olmuştu?

  • Geçtiğimiz pazartesi ve dün Esed rejiminin İdlib'de düzenlediği saldırılarda 13 askerimiz şehit olmuştu. Türkiye, saldırılar sonrasında bölgede büyük operasyon başlatmış; öte yandan sınır ötesine askeri sevkıyat başlatılmıştı.
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >