Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika açıklaması: Tüm statların adı değişecek

​Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika açıklaması: Tüm statların adı değişecek
​Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika açıklaması: Tüm statların adı değişecek

Önder İmam Hatip Gençlik Buluşması'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Talimatı verdim, 'arena' isimlerini statlardan kaldırıyoruz" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imam hatip gençlik buluşmasında konuştu.

"Arena ismini statlardan kaldırnacağız. Açın arenanın ne anlama geldiğine bakın." ifadelerini kullanarak Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'a talimat vererek statların isminin değişeceğini söyledi.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

"Okuyacağımız Kuran-ı Kerimlerin hürmetine bizi, tüm Müslümanları her türlü zulümden sen muhafaza eyle Ya Rab. Adnan Menderes'e, onun Milli Eğitim Bakanı Tevfik İleri'ye bir kez daha rahmet niyaz ediyoruz. Son nefesine kadar İmam Hatip okulları için mücadele eden Mahmut Celalettin Ökten hocayı da rahmetle niyaz ediyorum. Bugünlere kolay gelmedik. Artık isteyen istediği gibi, katsayılar kalktı okula gidebiliyor mu? Sizden bundan sonra başarı bekliyorum, ilimde irfanda rekabet istiyorum. Unutmayın, başarılarınız bizim iftihar vesilemiz olacaktır. Asım'ın neslinin yetişmesi için gerçekten çok emek verildi. Okulların kapısında anne baba olarak bizler de çok çileler çektik. Emin olunuz hiçbir kazanımımız bize altın tepside sunulmadı."

"ÖNCE KARŞISINDA BEN DURURUM"

"Mini çevreler İmam Hatip okullarını karalamaya çalışıyor. Bu çevreler milleti tanımadıkları için İmam Hatiplere olan teveccühün sebebini yanlış yerlerde arıyorlar. Öğrencilerin zorla İmam Hatiplere kaydedildiği gibi haberler yanlıştır, kasıtlıdır, çarpıtmadır. Önce karşısında ben dururum."

"İMAM HATİPLERE OLAN İLGİ GÖNÜL BAĞININ ESERİDİR"

"İmam Hatiplere olan ilgi zorlamanın değil, gönül bağının eseridir. Milletimizin kılığına kıyafetine, meşrebine olduğu gibi evlatlarımızın hangi okula gideceğine de müdahale olmadık. 28 Şubat'ın eseri olan bu ayıbı biz ortadan kaldırdık, buna da hamdediyorum."

FETÖ gibi ihanet çeteleri bu kutlu çatı altında kendilerine istismar zemini bulamamışlardır.

"ARENA İSMİ STATLARDAN KALDIRILACAK"

"Arena değil ha burası stadyum, biz arenalara karşıyız ve bakanlara da talimatı verdim. Arena ismini stadlardan kaldıracağız. Ne demek arena."

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >